20.08.2018 abd ankara büyükelçiliği'ne saldırı

ankara'da atatürk bulvarı üzerinde seyir halinde olan henüz plakası belirlenemeyen bir otomobilden abd büyükelçiliği binasına doğru ateş açıldı.

kurşunlardan biri güvenlik kulübesinin camına isabet ederken, araç hızla bölgeden uzaklaştı.

abd büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada: "bu sabahın erken saatlerinde abd büyükelçiliği'nde bir güvenlik olayının gerçekleştiğini teyit edebiliriz. herhangi bir yaralanmayla ilgili herhangi bir raporumuz yok ve ayrıntıları araştırıyoruz. türk ulusal polisine hızlı yanıtları için teşekkür ediyoruz." denildi.

ankara valiliği'nden ise şu açıklama geldi:"20.08.2018 günü saat 05.30 sularında, atatürk bulvarı üzerinde seyreden beyaz renkli bir araç içinden, kimliği henüz tespit edilemeyen şahıs veya şahıslar tarafından, abd büyükelçiliği nizamiyesine doğru 6 el ateş edilmiştir. yapılan ilk incelemeler sonucunda, 3 adet merminin demir kapıya ve camlı bölüme isabet ettiği, herhangi bir can kaybının olmadığı anlaşılmıştır. olaya ilişkin çalışmalar devam etmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir."

konuyla ilgili dışişleri bakanlığı sözcüsü hami aksoy, bu sabah abd'nin ankara büyükelçiliği'ne yapılan silahlı saldırıyı kınadıklarını açıkladı.

ak parti sözcüsü ömer çelik abd büyükelçiliği'ne yapılan silahlı saldırı için "açık bir provokasyon" dedi.

son dönemde oldukça gergin olan abd-türkiye ilişkilerinde yeni bir gelişme.
3 Entry Daha