abd hakkında komplo teorileri

ayağı taşa takılsa abd'den bilmektir. aslında bu çocukluk döneminden çevre etkisiyle bilinçaltına girer ve kurtulması çok zordur. dünyadaki tek emperyalist, ikiyüzlü, yalancı, zalim, çıkarcı devlet abd algısıdır. halk arasında yaygındır
somut bir abd gerçeğinin olduğu kesin. iyi veya kötü komplo teorileri hep var, olacak da. ama benim anlayamadığım şey şu ki "derin güçler" kim? kim bu derin güçler? varsa bilen açıklasın da rahatlayalım.
abd basit bir devlet değildir. abd hakkında söylenen komplo teorilerinin birçoğu doğrudur ve haklı teorilerdir. abd asla masum bir devlet değildir, bazı derin güçler tarafından dünyanın şeytanlığı görevine layık görülmüş katil ve zorba bir devlettir. ve bu devlet ; 15 temmuz işgal girişiminin ve daha birçok saldırıların arkasında olan ve türkiye'yi bölüp, kendi himayesine sokmak için pusuda bekleyen şeytani bir ülkedir. ayağımıza taş takıldığı için abd den bilme sebebimiz de ; ortadoğu'daki her taşın altından her kötü olayın altından abd nin çıkması olabilir mi acaba ???
insanlardaki tanrı, yaratıcı kavramının beyinlerde kabul gördüğü konumdur.hala tek kutuplu dünyanın sürdüğü veya hakim olacağı düşüncenin zihinlerdeki devam etme hali...
başarısız dış politika ve ülkenin batıdaki kötü imajı sonucu oluşan ekonomik sıkıntıları siyasal baskıları bizim hiç suçumuz yokmuşcasına oluşturulan algı
dış mihrak
bunlardan en önemlisi dolar komplo teorisidir. başkanın odasında gizli bir buton bulunur. bu butona basınca dolar hemen yükselir.
böyle askeri ve siyasi bakımdan süper güç olan bir ülkenin sizce de kendi çabasıyla bu kadar güce erişmesi mümkün olabilir mi ? mutlaka derinden destekleyen ve dünyayı gizliden yöneten zenginler bu devleti de büyütmüş kendi çıkarlarına göre hareket ettirmiş olamaz mı sizce ?
komplo teorileri içerikleri bakımından olayın ana kıvrımlarının birbiriyle ütopik bir biçimde bağlanmasıyla oluşur. mesela 'israil'de roshchild caddesi var bu da roshchil'lerin israil'in kuruluşunda etkin olduklarını gösteriyor'. bakın bu eksik bir önermedir. kanıtı ve desteği yoktur. en önemlisi ise araştırmadan, incelemeden uzak ve hazır bilgiye aç olan toplumlarda, kişilerde bu teorilerin gerçekmiş gibi algılandığı pek aşikardır.

mevzu bahis abd olunca daha da ilgi çekici oluyor. mesela onların komplo teorilerinin baş kahramanı çin.
abd yi gizliden yöneten farklı derin güçler vardır. bunlardan en bilindiği ; siyonistler ve küreselcilerdir. obama zamanında galiba küreselciler daha yönetimde söz sahibiydi, küreselciler clinton'a destek verdiler ama siyonistler ve rusya seçimlerde trump'ı desteklediler. trump ilk başta ; siyonistlerin çıkarına hareket etmesi için ona baskı kurup, ona şantajlar yaptılar daha sonra trump ; gitti ağlama duvarına, kudüs'ü israilin başkenti olarak tanıdı ve iran'la olan nükleer anlaşmadan çekildi. yani trump küreselci derin güçlere karşı ama siyonistlerin çıkarına çalışıyor diyebiliriz.
aslında burada temel olarak bakmamız gereken şey birazcık iktisattır. amerikan merkez bankası (fed) özeldir ve dolar basma tekelini bulundurur. bu açıdan aslında derin güçler dediğimiz kavram paraya dünya sermayesine yön veren fed'in sahipleridir. fed'in sahipleri ise fedi kuran morgan ailesi ve daha sonraları bu işe dahil olan 1. rockefeller ailesi 2. goldman sachs ailesi 3. lehman brothers ailesi 4. kuhn loebs ailesi 5. rothschild ailesi (therothschilds of paris andlondon) 6. warburg ailesi (warburgs bank of hamburg) 7. lazard ailesi (thelazardsbrothers of paris) 8. moses seifs ailesi (the ısrail mosses seifs of rome) dir.
bunların aralarında en baba olanlar rockefeller, rotschild ve morgan aileleridir.