abd'nin terör örgütü pkk'nın 3 elebaşına ödül koyması

amerikan büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, abd dışişleri bakanlığı 3 üst düzey pkk'lı için 'adalet için ödül' programı kapsamında, kendilerinin yer bilgilerini paylaşanlara ödül verileceğini açıkladı. açıklamada, terörist başı murat karayılan'ın başına 5 milyon dolar, cemil bayık için 4 milyon dolar, duran kalkan için ise 3 milyon dolar ödül verileceği duyuruldu.

şahsi görüşüme göre abd'nin pkk'yı ypg'den ayırma ve böylece ypg'yi meşrulaştırma adımıdır. cb sözcümüz kalın'ın olayla ilgili ifadelerine bakılırsa devletimiz de bunun farkındadır.

fırat'ın doğusuna operasyon hazırlıkları varken bunun gelmesi de manidardır. türkiye, menbiç'teki devriye safsatasını da geçip hem menbiç'te hem de fırat'ın doğusunda kendi göbeğini kendisi kesmelidir. bunu yaptık bir daha yapabiliriz. yeter ki bizi oyalamasınlar.
a:türkiye bizim müttefikimiz düşmanı düşmanımız, inanmıyor musunuz ? bakın pkk yöneticilerinin başına ödül koydum.
b:peki ya ypg ?
a: onun için aynısını söyleyemeyeceğim canım, pkk ile ilişkileri yok onlara yardıma devam edeceğim.
göstermelik hamleler. bakın bende mücadele veriyorum ve yanınızdayım imajı çizmek adına yapılmış şovlar. 40 senedir var bu illet. bugün mü aklınıza geldi diye sorarlar adama. geçecekler o işleri artık. ypg için de aynı tavrı sergilesinler göreyim bakayım hadi