bahçeli:ittifak niyetimiz kalmamıştır

an itibariyle ittifak bozulmuştur. bahçeli grup toplantısında yaptığı açıklamada 'herhangi bir ittifak arayışımız artık kalmamıştır. bundan böyle ittifak niyetimiz yoktur' dedi. ilginç olan şu milli beka için kurulan bu ittifak cezaevlerinin boşaltılmaması sonucu mu bozuluyor. devlete karşı işlenen suçları devlet affeder burada sorun yok ama vatandaşa karşı işlenen suçların affedilmesi sonucu vatandaşın hakkı ne olacak sormak gerekir.
milliyetçi olan bir parti af konusundan ziyade andımız konusunda verilen tepkiler neticesinde olay buralara kadar intikal etmiştir. papaz olayına yargı kararıdır saygı duymak gerekir diyenler andımız kararına hukuksuzluk demiş.işine gelince adalet işine gelmeyince nereye adalet olmaz. andımız etnik kimliği körükleyen ayrıştırıcı değil aksine birleştirici bir unsurdur. türkiye cumhuriyetin de yaşayan herkes türk'tür. benim ırkım ne ana ne baba tarafı türk ama ben türk geleneği ile büyüdüm bu toprakları seviyorum bu beni bağlı bulduğum etnik kökeni inkar etmez ancak biz içeride ben buyum sen busun olursa dışarıdaki düşmanlara koz vermiş oluruz. bu vatanı seven bu toprağa can veren her kimse dil, din, ırk fark etmez vatan evladıdır.türkiye de türklük hepimizi bir çatı altında millet şuuru bahşeder. bugün bir fransıza sorsanız avrupalı hemde fransız olur almana sorsanız hem avrupalı hemde almandır italyan keza öyle çünkü aynı toprak üstünde yaşayanları bir ortak benlik ve şuurda birleşmesi gerek yoksa herkes kendi yolunu çizer sonra kurda çakala yem olur.bugün türkiye zaten kozmopolit bir yapıdadır her milletten insandan grup var bunlar zenginliktir. bu zenginlikler höşgörü içinde gelişime katkı sunar ancak hepimiz bir isek diriyiz bir olmadan diri olamayız. andımız keza ayrıştırıcı değil birleştirici bir unsurdur.
geç kalınmış çok doğru bir karardır. bahçeli'nin verdiği tek doğru karsr sanırsam
alan memnun, veren memnun. 3 ay sonra el sıkışırlar. sonraki 3 ayın sonunda didişirler. kamuoyunu ve gündemi oyalamak adına güzel işbirliği.