bitcoin

kripto para birimi. 28/07/2018 itibarı ile değeri 8.300$
blockchain (bkz:blockchain) altyapısını kullanan, günümüz itibariyle dünyanın en popüler kriptopara birimi. gelecek yıllarda gündelik hayatta yaygınlaşabileceği konusu tartışmalı olmakla birlikte; aracılara (bankalara) ihtiyaç duymaması, veritabanının dağıtık ağ üzerinde kopyalarının bulunması ve şeffaf sistemi sebebiyle şimdiden dünya çapında ses getirmiştir.
19 bin dolardan 5 bin dolara kadar düşen, bir sonraki tavan fiyatı 25 bin dolar olacağı söylenen dijital para birimi.

şahsen türkiye'nin geneli tarafından geç bilindiğini düşünüyorum. ülkemizde bitcoini duyanların yüzde 80'i 2017 yılındaki artışta duydu. daha çok hareketlenme olacağı için bu başlık sürekli gündem olacaktır.
aktif olarak takip ettiğim ve alım satım yaptığım dijital para birimidir. yazar arkadaşlara da tavsiye ederim. 90'lı yıllarda ki kredi kartı muamelesi görüyor olabilir ama gelecekte parçamız olacak kıyısından köşesinden içinde bulunun.
gelecekte dehşet bir yerde olacak kripto para birimi.altyapısını kullanan diğer para birimleri bitcoinden daha iyi yerde olabilir.
bitcoin nedir? *
anonymous'un 14.ağustos.2014'te bitcoin'in bir nsa projesi olduğunu iddia ettiği video'ya bir göz atın derim;


bence anonymous 2 nedenden dolayı haklı;
1- big data o kadar büyük ki, bunları taramaya kendi cpu ve ekran kartları yetmiyor. matematiksel işlem yalanı adıyla, tüm dünyadaki kamera görüntülerini, mail, sesli haberleşme ve telefon kayıtlarını "mining / madencilik" yapan pc'lere yüklüyorlar.
2- kara parayı ve bitcoin kullanan suçluları en azından ıd olarak takip edebiliyor veya yönlendirebiliyorlar.

kripto para, deneme aşamasında tutmuş ve yerleşmiştir. nsa gibi istihbarat kurumları için gayet yararlıdır. bu yüzden etherium, ripple, bitcoin cash gibi onlarca türevi çıkmıştır. çünkü ingiltere, rusya ve çin gibi ülke istihbaratları da aynı yöntemle ancak farklı isimlerle kripto para üretme çabalarıdır tüm bu kripto paralar. istihbarat örgütlerinin o kadar çok işlenmesi gereken datası var. madencilik yalanı da, big data işlemek için en ucuz yol oldu. banka ve borsa gibi müesselerde geçerliliği verilerek devamlılığı sağlanmakta.

günümüzdeki vekaletler savaşı döneminde, kimin, kim adına savaştığı pek ortaya çıkmasın, hangi teröristin, hangi bitcoinle silahları kimden aldığı belli olmasın, kimin şehrini hangi ülke bombalattı belli olmasın diye gelecekte çok lazım olacak terörü fonlama yöntemi olacaktır. darbeye zemin oluşturacağız diye, türkiye'de bu kadar bomba patlatılırken arkasında kimin olduğunu adımız gibi biliyoruz, ancak kripto para gibi çeşitli araçlar yüzünden delil yok, bulunamaz zaten.

yasal ticareti ve finansmanı swift ile düzenleyenler, terörü de kripto para ile yönetecekler. bu yüzden bitcoin ölmez arkadaşlar.
satoshi nakamoto adlı kullanıcının blockchainli muhtesem eseri
ülkemizde üzerinde durulan sadece bitcoin fakat arkasındaki blockchain teknolojisinin araştırılması gerekiyo ki ilerde akıllı ev aletlerinden sürü dronelara pek çok yerde kullanılacak olan bu teknolojide de tüketici değil üretici olabilelim
devletlerin ve şirketlerin başta şiddetle karşı çıktığı bir sistem. nedeni de geleneksel sistemi baştan aşağı değiştirecek olması.

ancak devletler ve şirketler bunun önünü alamayacağını öngördüğü için sistemi kendi istediklerine göre tasarlamayı seçtiler. yenemiyorsan onlardan ol mantığı.
çok parasını yedik allah affetsin :d

öğrenciydim ve ufak ufak çok al sat yaptım ancak en yüklüsünü 3-4 binlerdeyken aldım ve düşüşe geçmeye başladığında 15 bin civarında sattım.

kârını sormayın ufak çaplı bir araba aldırttı bize üni 3e giderken işte :))

bir bitcoin daha gelmez ama bitcoinin tekrar yükseleceği zamanlar gelecektir diye düşünüyorum.
bitcoin nasıl karşılık buluyor ben bir tek bunu çözemedim. örneği dolar ya da tl merkez bankalarındaki altın vs gibi cinslerden karşılığını bulur.