blackwater

modern lejyonerler: özel askeri şirket
iş ortağı israil firması ,saracen ınternational olan güvenlik! şirketi.

vinnel corp. ve fairfax gibi ırak'ın işgalinde görev alan özel güvenlik şirketlerinin en karanlığı ,en büyüğü ve bu yüzden en önemlisi

amerikan deniz kuvvetleri,özel birlikler eski askerleri erik prince ve al clark tarafından, 1997 yılında abd'de kurulmuş, bir kaç defa isim değiştirmiş ,şimdilerde farklı kişilere satılmış olan özel güvenlik şirketi.

erik prince'in paralı askerler arasında müslümanların bulunmamasına özel önem verdiği,bu sayede askerlerin hedeflerine sempati duyma tehlikesinin önüne geçmek istediği söyleniyor.
black water suçlarını araştıran abd'li uzman james scahill ise ,
“prince'in en büyük endişesi, müslümanların dindaşlarını öldürmeyecek olması düşüncesiydi” diyor.

bu tür askeri güvenlik şirketlerinin icraatları için örnek vermek gerekirse ;pakistan eski genelkurmay başkanı general mirza aslam beg,
eski başbakan benazir butto'nun bir abd güvenlik şirketi tarafından öldürüldüğünü açıklamıştı.
aslam beg, daha da ileri giderek, lübnan eski başbakanı refik hariri'nin de aynı şirket tarafından öldürüldüğünü söylemiştir.

400 işçisi!!, mayıs 2014'te ukrayna'da rusya yanlısı güçlere karşı savaşan özel güvenlik şirketi.

wikileaks belgelerinde abd'nin 2003 yılında ırak'ı işgali sonrasında blackwater'ın paralı askerlerinin,
suriyeli muhalifleri eğitmek üzere ırak'tan,suriye'ye geçtiğini belgeleriyle yayımladı.
(daeş 2004 yılında “tevhid ve cihat” adıyla ürdünlü ebu musab zerkavi tarafından ırak'ta kurulmuştu, tesadüfün böylesi!!)

abd başkanı j.bush tarafından ırakta görevlendirilen ve abd askeri sayılmadıkları için, abd-ırak savaşında,abd askeri zayiat listelerinde yer almayan bu şirket çalışanları!! ,bugün suriye'de ypg'ye tırlarla silah gönderdiği ve aynı zamanda savaşanlar arasında yer aldığı söyleniyor.

erdoğan boşuna "teröristlerin üniformaları üzerindeki işaretlerinizi söküp alın ki, teröristlerle birlikte onları da gömmek mecburiyetinde kalmayalım" dememiştir.
ve gömmüşüzdür vesselam...
bu konuda yazılmış güzel bir makale mevcut. aslında bu gibi yapıların abd resmi kurumlarına monte edilmesi belirli odaklar tarafından yönetilen bazı etkili senatörlerin kişisel çabaları ile oldu. bu senatörlerin önünü de donald rumsfeld açmıştı. rumsfeld in ortadoğuya getirdiği barış zaten ortada...

https://www.stratejikortak.com/2017/12/golge-ordu-blackwater-gercegi.html