cumhurbaşkanı erdoğan'dan kırgız erkin too gazetesine yazı

cumhurbaşkanı erdoğan, kırgızistan ziyaretinden önce kırgız gazete erkin too'nun yarınki baskısında manşetten vereceği bir yazı kaleme aldı.

yazısında türk dünyasının potansiyelinin, gücünün ve bağlarının hakkını veren bir ekonomik performans sergilemesi gerektiğini belirten erdoğan, “uluslararası ticaretin dolar boyunduruğundan kurtarılması için stratejik adımlar planladığımız şu dönemde, etkin iş birlikleriyle kararlılığımızı göstermeliyiz." dedi.

“ata yurdu kırgızistan'la çok yönlü bağlarımızı güçlendiriyoruz” başlıklı yazısında, cumhurbaşkanı erdoğan, "türkiye’deki avantajlı yatırım ortamından istifade etmek isteyen iş insanlarına ülkemizin kapılarını açıyoruz" dedi.

fetö’nün deaş ya da pkk/ypg gibi küresel bir tehdit olduğunu belirten erdoğan, “küresel terör tehdidi karşısında halklarımızın güvenliğini sağlamak için el ele vererek mücadele etmek zorundayız.” değerlendirmesini yaptı.

erdoğan yazısına “türk kardeşlerinizin selamını alıp, inşallah yarın siz, gönül coğrafyamızın uç beylerine getireceğim.” sözleriyle devam etti.

fetö'nün en güçlü olduğu ülkedeki halkı bilinçlendirme adına kaleme alınan yazı.