ergün diler

takip ettiğim yazarlar arasında en farklı bakış açısıyla en spesifik yorumlarda bulunan yazar.

yazılarını 2-3 yıldır takip ederim ; kullandığı "amerikalı dostumdan duyduğuma göre " tarzında başlayan pek çok cümlesi vardır.bunu ilk başlarda okuyucularının kendi düşüncelerine olan ilgisini arttırmak ve yazılarına renk katmak için uydurduğu bir hayali arkadaş olarak görürken sonralardan böyle bir "amerikalı arkadaş" olduğuna ciddi ciddi ihtimal vermekteyim.

mit'ten beslendiği çok açık olarak görünen bu yazar bazı önemli olarak gördüğü gerçekleri,üstü kapalı olarak halka aktarmakta.

eskiden a haberde bekir hazar ile sundukları güzel bir program da vardı.halen var mı bilmiyorum 1 yıldır yoğunum ve televizyona bakamıyorum.

yazdıkları bazen birbiriyle çelişir gibi olsa da an ve an değişen dengeler yüzünden böyle olmasının normal olduğunu düşünüyorum.

yıllar içinde pek çok yanlış tespitine de rastladım.amma ve lakin -takip edenler bilecektir- bahsettiği konular öylesine derin ve karmaşık ki devlet erkanları bile analizlerinde en az ergün diler kadar yanılıyordur.

bir zamanların "altın tepsiyle sunulan" esrarengiz bilgi küpü "bi simit" karakterinin de ergün diler'den başkası olmadığını daha ilk 2-3 sesli makalesinde anladım ve çevreme bahsettim.şu anda "bi simit" deşifre oldu mu bilmiyorum ama olmadıysa da benden öğrenmiş oldunuz kendisi %100 ergün diler


işin hülâsası takipte olduğum 4-5 yazar arasından en beğendiğim şahsiyet.dünyaya farklı gözle bakmak isteyenlerin okumasını önerdiğim kişi.

(bkz:olaylara bir de burdan bakmak)