liveuamap.com

dünyanın her bölgesinden olayları harita üzerinden güncel olarak takip edebileceğiniz interaktif bir site. https://liveuamap.com/
zeytin dalı ve fırat kalkanı harekatların da yaptığı propagandaları unutmadığımız yancı site.

alınan yerleri halen teröristlerin elindeymiş gibi gösterip 2-3 gün sonra anca güncellemesiyle şaşırmamıştı.
sürekli kullandığım yararlı bir sitedir. aşırı bir tarafgirliğini görmedim.
dünya genelinde yaşanan sıcak gelişmeleri sıcağı sıcağına aktarmaya çalışan harita tabanlı site. suriye konusunda bazı gelişmelerde gecikmişlerdir. tam tarafsız olduklarını söylemek güçtür
ukrayna menşeili haber alma aracı.
program gerçekten iyi düşünülmüş başarılı bir program ben de tavsiye ediyorum fakat fırat kalkanı ve zeytindalı harekatlarında gördüğüm kadarıyla "azınlıkçı" editörler de var "insan haklarına saygılı" olanlar da var. işin açıkçası bazı editörler taraflı bazı bilgiler retorik olarak taraflı ama kullanışlılık ve işgörebilme açısından benzersiz.
birçok farklı legendde ayrıntılı bilgi akışı sağlayan websitesi.
bir çok akışı ve tam olarak stabil nokta kabul ettiklerinden sonra güncellemeleri ile ortada olan site
birkaç yıldır sürekli olarak suriye, ırak ve diğer ortadoğu ülkelerindeki gelişmeleri sıkça takip ettiğim bir canlı harita sitesidir.
fırat kalkanı harekatı, musul operasyonu, kerkük operasyonu ve son olarak zeytin dalı harekatını bu siteden sık sık takip ettim.
site 2014 ve 2015'e kadar geçmişte yaşanan olayları gösterebiliyor. onun haricinde bu tarihlerden daha geçmişte yaşanan olayları göstermiyor. keşke liveuamap.com daha önce de olsaydı körfez savaşı (1991), ırak işgali (2003-2011), gibi diğer savaşları canlı takip ederdim. ama eğer ileride bölgemizde iran merkezli bir savaş çıkarsa kesinlikle bu siteden takip edeceğim yaşanan çatışmaları vs..
genel olarak bağımsız davrandığını söyleyebiliriz birçok twitter hesabı ile direkt olarak bağlantılı tek kötü yanı haberlerini kendi şahısları üzerinden değil de savaştaki taraflardan almaktadır. daha iyi karşılaştırma olarak alibaba alışveriş sitesi örnek verilebilir.
çatışmalarda cephelerin çok değişken olduğu dönemlerde bile teröristlerin kaybettikleri bölgelerde ancak günler sonra güncelleme yapan, açık bir şekilde algı yönetimi faaliyeti yürüten operasyon sitesidir.
suriye ve ırak haritalarındaki sarı rengin kaybolmasını beklediğim sitedir.
harita kullanımı ve haber akışı bakımından çok başarılı bir sitedir ama bazen fake haberler gecikmeli bilgi girişi olabilyo
ortadoğu'nun kan rengiyle boyandığını gösteren site!
yıllardır takip ettiğim, ulusal basınımızdan 3 saat haber tarayacağıma 10 dakika bakıp aydınlandığım sitedir.

bir de dikkatimi çeken bir nokta var; ortadoğu seçili olarak haritayı önüme açığımda batı başkentlerinde konuşma ikonları, doğuda ise ölüm ikonları karşıma çıkıyor.

afganistan ve pakistan gibi yerlerde bomba patlamayan, kan akmayan gün yok gibi. islam ülkelerinin kaderi, batılı konuşur, doğulu ölür hep...