menzil tarikatı

"efendiler ve ey millet, biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. en doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
(bkz:mustafa kemal atatürk)
önü alınmazsa bundan 10 sene veya daha ileri seneler içerisinde yeni fetö olma potansiyeli çok yüksek olan bir tarikat.
menzili cübbelisi bilmem nesi bu ve benzeri milyonlarca müridi olan onlarca yapı var. milli güvenlik açısından bakılırsa özellikle 15 temmuzu ve 17-25 aralığı göz önüne alırsak bu tür yapılara asla müsamaha gösterilmemeli. bedeli ne olursa olsun bu yapılar dağıtılmalı. olayın dini boyutuna gelecek olursak kuran'da bu tür oluşumlara karşı allah bir çok uyarı yapmıştır. büyük çoğunluğu kuran'ı anlamaktan uzak bir yol izledikleri için bilinçsiz insanların nasıl bir şirke bulaştığını bilmeden bunları takip etmesi çok normal. devletin koruyucu ve kollayıcı yüzünü gösterip insanları bu tür işlerden uzaklaştırması gerekiyor.
bitmiyorlar,bitmeyecekler. bugün bunları yok etsen yarın başka bir tarikat çıkacak bunun sebebi toplum. mustafa kemal bile yok etmeyi başaramadıysa (inkilaplarla) bu toplumdan dine olan kör bağlılığı ve bu tarikatları malesef kimse çıkartıp alamaz.
beyler öncelikle şunu anlamanız gerekiyor. feto bir cemaat veya tarikat değildi. nurcu hiç değildi. bediuzzaman said nursi hazretlerinin halefi olan ahmed husrev efendi ve cemaati fetullah gülen'i başından beri dışlamış ve asla aralarına almamışlardır. fakat fetullah kendilerine nurcu diyen başka grupların arasına sızmayı başarmış ve ileride de kendine ait cemaat görünümlü bir yapı oluşturmuştur.

dolayısıyla memleketteki diger cemaat ve tarikatları fetoya benzetmeye son verin. yazili, görsel veya ulusal medyada cemaat ve tarikatlere dair yayınlanan herhangi bir içerik ya aşırı abartı barındırıyor yada çarpıtma ve yalandan ibaret. ben demiyorum ki cemaat ve tarikatların hiç bir sorunu yoktur, tabiki kusurlar barındırıyorlar. fakat herhangi bir cemaati veya tarikati ikinci feto olarak görmek ve böyle göstermek için her türlü algı ve manipulasyon yapmak şeref yoksunluğudur. böyle yaparak bu memleketin kurucu ruhuna ihanet ediyorsunuz. cemaatleri veya tarikatları illa seveceksiniz diye bir şey yok fakat iftira atmaktan vazgeçip onları da anlamaya çalışın.

bu memleketi şeyhler, dervişler ve müritler kurdu ve bin senedir de onlar yaşatıyor.
örneğini gördüğümüz kanser türünün 1. aşamasında olan tarikat uygun tedavi uygulanmazsa büyük sorunlar doğurabilir
iyi okuyunuz ;

“arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır"

mustafa kemal atatürk.
bu başlıkla bu sitenin ne alakası var anlamadım. sitenin amacına yönelik başlık açılırsa herkes için daha faydalı olur kanaatindeyim.
tıpkı osmanlı zamanındaki zaviyeler gibi komünal bir hayat süren bir oluşum. şeyhlerinin eli sıcak sudan soğuk suya değmezken müridler karın tokluğuna çalışır.
özellikle emniyet ve istihbarata sızmış olan islami terör örgütü
türkiyede ki bütün tarikatların tek ortak noktası mustafa kemal düşmanlığını genç beyinlere aşılamaktır.kimse allah için birşey yapmıyor.kendi ordusuna asker yetiştiriyor.
tamamıyla ithal olan cemaatlerden başlıca olanlarından biridir. para pul şöhret gavsın benzinlikleri otelleri lokantaları birde torunları var gvs plakasıyla gezerler çok mümin kardeşler
türkiyede cemaat ve tarikat yapılarını iyi analiz etmemiz gerekir. düşünsenize her geçen gün tarikat ve cemaatlere nefret artarken, özellikle 15 temmuz gibi ağır bir süreç yaşamışken. neden insanlar sürekli bir cemaate bağlı olma isteği içerisinde.belki dış görünüşünden dolayı, belkide şivvesinden, giyiminden, parasızlığından hngi sebeptendir bilemeyiz ama kişi bulamadığı sevgiyi oralarda buluyor.kapıdan içeri adımını attığında birileri ona hoşgeldin diyor. evdeki eşi gibi - nerde kaldın be adam..... demiyor.demek isdediğim şu doğru ve yanlışı tartışmamalıyız insanlar neden tercih ediyor onu tartışmalıyız
dinin bile yasakladığı dini fırka fırka bölen gruplardan yalnızca biri.
düşünün ki bir fotoğrafa bakıyorsunuz ve baktığınız yer çok kötü ama o yere bire bir gidip bakıyorsunuz aslında dünyanın en güzel yeri. işte tam da böyle yorumların hepsini okudum içinizden biri hariç anlaşılıyor ki kimse gidip görmemiş. o yüzden siz bi gidin görün derim sonra yapın bu yorumları.
  • /
  • 2