nicolas maduro

güney amerika diktatörü nedir sorusunun cevabı olan venezüela başkanı.

otobüs şoförlüğünden gelerek,doğru zamanda doğru yerlerde bulunması sebebiyle chavez'in yanında yerini kazanmış; daha chavez'in vefatından evvel yerine geçecek kişi olarak işaret edilmeye başlamış kişidir.

chavez'den devraldığı harika durumdaki ülkeyi batağa sürükleyecek kararlar, öngörüsüzlükler yapmış; ardından bu bataktan çıkartmak yerine daha da beter hale getirecek ekonomik hamleler yapmıştır. en sonunda artık tuvalet kağıdı satın almak yerine, para ile vücudunu temizlemenin daha ucuz olduğu bir ekonomi yaratmıştır.
enflasyonun milyonları bulduğu venezuela'nın lideri.

abd'nin yerine başkan atamak istediği garip bir lider.

kripto para gibi pek çok ilginç yöntem denese de ülkesini mevcut çukurdan kurtaramadı.

diriliş ertuğrul hayranı olduğunu belirtiyor.

yaptığı ziyaretlerden birinde nusret'te yediği yemek oldukça tepki çekmişti.
böyle devam ederse sonu libya lideri muammer kaddafi gibi olabilir. uzalaşma yolunu seçmesi kendisi ve halkı için faydasına olacaktır. diplomasiden bu kadar uzak bir tutum olamaz. ekonomin bitmiş, vatandaşın açlıkla savaşırken daha realist düşünmek zorunda. sürdürülebilir bir politikası yok muduro'nun. küresel siyasette sesini diplomasi ve hukuk ile çözemediği ve insanları buna inandıramadığı sürece diktatör olarak anılacak ve meşru görülmeyecektir.
venezuela bundan böyle bağımsız hareket edemeyecektir zannımca.
maduro yerine başkası geçse halk için bir şey değişmez.
(bkz:iki ucu pis değnek)
desteklenmesi hata olan sözde lider. ülkesini çukura sokmuş birisidir. bu tür insanların nasıl seçimle iş başına geldiği aklım almıyor. tuhaf..