öso militanının türkiye'ye tehdit dolu mesajları

mobile.twitter.com/dalatrm/status/1039090484222861312

video'da geçen cümleler ;

şu an tünelimizin içerisine daha fazla girmeyeceğim. muhalefetin son sığınağı idlip’i satarsanız biz de iki saat içerisinde reyhanlı’yı ‘satın alırız.

reyhanlı sınıra sıfır bir şehrimizdir
2 kere t.c. tarihinde görülmemiş bir terör saldırısiyla 2013'te sarsılmıştır.
bir reyhanlılı olarak gerçekten dediklerini gerçekleştirebilecek potansiyele sahipler reyhanlıda sokakta her 10 kişiden 8i suriyelidir.
yerel halk milliyetçidir.
öso fırat kalkanı ve zeytin dalında bize destek olmuştu lakin nihayetinde onlar da bir terör örgütü ve sanıldığından daha fazla milliyetçi asıl amaçları türkiye in sınır güvenliği değil suriyeyi diğer terör unsurlarından arındırmaktı onların şansı türkiye nin de amacının bu olmasaydı ancak şimdi görüyoruz ki dün ortak olduğumuz adamlar bugün bizi bizim topraklarımızla tehdit ediyor bunun adı nankörlük değildir de nedir¿ başta bu örgüt olmak üzere suriyelilere gereğinden fazla gösterilen tolerans meyvelerini vermeye başladı bu durumda bizi asıl rahatsız eden, malum örgütün bizim tarafımızdan silahlandırılması umarım o silahların namlusu bize doğrulamaz...
suriye'ye yönelik askeri harekatlarımızın başından beri duyulan endişeleri doğrulamışlardır. bu herifler basit bir terör örgütünden ötesi değil ancak kimileri bu baldırı çıplakları kuvayi milliye ile kıyaslamaya kalktılar. tipik bir besle kargayı oysun gözünü senaryosu.
lazkiye'den adam alıp gelen devlet idlib'de bu zerzevattan tersten kan alır.
fazla ciddiye almamak tedbiri de elden bırakmamak gerek.