ruhi kılıçkıran

ankara ilahiyat fakültesi'nde eğitim görürken; 22 yaşında, ankara site yurdu'nun kantinindeki iftar yemeğinden hemen sonra vurulan ülkücü şehit
ülkücü hareketin ilk şehididir, ocak 68'de çıkan "üniversite ve köy" dergisinde sıtkı keskin'in kaleme aldığı yazıda iftar sonrası yurt kantininde çıkan din tartışmasının ardından taraflardan birisinin ateş etmesi sonucu sırtından vurularak şehadete eriştiği anlatılmaktadır. ruhu şad, mekanı cennet olsun.
bizim teşkilatçıların ağabeyi, ilham kaynağıdır. ocaklılardan başkası da bilmez hikayesini. nerde, ne zaman, ne için, kim tarafından şehit edildi? kimse ilgilenmez, umursamaz. normal bir insandır 'diğerleri' için. teşkilatçılar için ise yukarıda dediğimiz gibi ruhtur, sebeptir. ruhi ağabeyimiz gibileri bu dava için canından geçmişken, biz inandığımız değerler adına hiçbir şey yapmadan durmayız diye düşünürler. dedik ya sebeptir diye; aksiyona geçmenin sebebidir. aksiyoner türk milliyetçisi olmanın sebebidir. ve bugün baktığımızda bölücü türk düşmanlarının korkulu rüyası olan milliyetçi ülkücü türk gençliği hala misyonunu, amacını bu sebepler sayesinde kovalamaktadırlar. ruhu şad, yeri uçmak olsun ağabeyimizin..