şerif hüseyin

1854 istanbul doğumludur. 2.abdulhamit han tarafından mekke şerifi olarak arabistan'a gönderilmiştir. ingiltere ile yakın ilişkiler kurarak arapları osmanlı devleti aleyhine kışkırtmıştır.

günümüzde araplar bizi arkadan vurdu söylemininin baş kahramanı hain araptır.
bildiğim kadarıyla 2.abdülhamit onun kolay yönlendirilebilen biri olduğu için istanbul’da tutuyordu. ittihat ve terakki iktidara geçince onu tekrar mekke’ye yolladılar.
arabistan osmanlı'nın elinden çıkınca ingilizler tarafından mekke emiri yapılan şerif hüseyin suudlar onu yerinden edince kıbrıs'a kaçırıldı. oğlu abdullah ilk başta medine emiri olsa da suudlar orayı da alınca alınıp ürdün kralı yapıldı. ancak ingilizler ile bağını koparmaya çalışınca öldürüldü ve oğlu yerine geçti. şerif hüseyin'in diğer oğlu faysal ingilizler tarafından ilk başta suriye kralı yapılmak istensede hüküm süren fransızlar istemeyince ırak'a kral yapıldı. lakin birkaç darbe sonrasında kendisi ve bütün ailesi katledildi. şerif hüseyin'in son zamanlarını kıbrısta pişmanlık içerisinde geçirdiği rivayet edilir.
http://www.haksozhaber.net/serif-huseyinin-akibeti-16631yy.htm
şerif hüseyin doğma büyüme istanbul'ludur,
sultan abdulhamid ,zeki ve hırslı olduğu için zorla payitahtta ikamet ettirmiştir,
sultan abdulhamid'i deviren ve sürgün eden ittihatçıların önemli liderleri masonluktan etkilenmişti ,merkezi yönetimi etkin kılmaya çalışıyorlardı ve balkanlarda karşılarına çıkan ırkçılık davasına karşı oluşan güdülerini, yönetimi ele aldıklarında müslüman coğrafyada da uygulamaya çalışıyorlardı.
hal böyleyken ittihatçılar tarafından mekke emiri yapılan şerif hüseyin, ittihatçılarla sürtüşmeye başlamıştı bile,
en son cidde vilayet merkezinin bir şehri olan mekke, vilayet merkezi yapılınca (dolayısıyla merkezi yönetimin baskıları daha fazla hissedilir oluyordu) sürtüşme yerini ingiliz desteğiyle çatışmaya hatta isyana bırakmıştı.
"islamdan uzaklaşan hatta dinden çıkan türklere isyan edip başarılı olursa büyük bir hilafet devleti" sunuluyordu. (gerçek manada 3/1'ini aldı ayrı mesele)
çünkü devleti yöneten ittihatçıların etkin kadrosu mason etkisindeydi...
arapların (bir kısmı) "islamdan uzaklaşan türklere isyan etmesinin arkasından, biz türkler ,yüzyılı aşkın bir süredir "arap ihaneti" sakızını çiğneyip çiğneyip duruyoruz, hemde çok daha fazla kayıplar yaşadığımız ,konya,yozgat vs isyanlarına rağmen...