stratejik sözlük ve fikirleriniz

  • /
  • 6
kalite hiç bozulmaz ve tarafsızlığını hiç kaybetmez inşallah
her şey güzel ama mobil uygulamada çok eksiklikler var
1-) entry gireceğiniz zaman klavye yazdığınız ekranı kaplıyor yazdığınız yazıyı göremiyorsunuz.
2-) yine mobil uygulamada herhangi bir başlığa girdiğiniz zaman bir önceki menüye dönmeniz için bir kez geri tuşuna bastığınızda komple uygulamadan çıkıyor. zira bahsettiğim sorunlar ekşi sözlük uygulamasında böyle değil her şey tecrübeyle sabit başarılar.
insanların girdiği entry e cevap verilebilsin
bence hepsi çok değerli olmasına karşın yinede çok fazla başlık var kullanıcı sayısının azlığınıda göz önünde bulundurursak bu durum yeterli bilgi alış verisini kısıtlamakta ve bu değerli başlıklar yeterince tartışılamamaktadır. başlıkları bir herkesin kafasına göre açması bu durumu asil nedeni gibi gözüküyor. bir onay sistemi olursa bu durumdan kurtulabileceğini düşünmekteyim.
entry girerken kelime seçip üst tarafındaki butonlara tıklayınca seçtiğimiz kelimeye uygulamıyor. diğer interaktif sözlüklerde alışık olduğumuz bu özelliğin stratejik sozlük'e de bu özelliğin gelmesini umuyorum. örnek http://i.hizliresim.com/pnAlzJ.jpg http://i.hizliresim.com/k6QmBy.jpg
masaüstünde bir başlıkta gezinirken uzunca yazılmış bir entry ile karşılaşınca ekranı kaydır kaydır* bitmiyor. devamını oku özelliğinin gelmesi sözlüğün okunabilirliğini artıracağını düşünüyorum.
ufak tefek eksikliklerin giderilmesiyle zamanla hakettiği konuma ulaşacağını düşünüyorum ve ilk katılımcılardan olduğum için şanslı hissediyorum:)
kaliteli sosyal bilimcileri (özellikle siyasetçileri) toplayabilecek güzel bir girişim olduğu kanısındayım. birlikte bir çok işe imza atabiliriz.
sanal siyaset ve strateji oyunu ararken buldum.burda olmaktan çok mutluyum.
uluslararası ilişkiler okuyanlar için bulunmaz bir fırsat
okuduğum bölümü sevdiren sözlük
müthiş bir proje gibi duruyor. saçma sapan engellemeler diğerlerini aşağılamayan her fikre izin verilirse gayet başarılı olur.
bir süre sonra ilgi durumuna bakarak üye olma işlemi kapanmalı ve tabiri caizse çürük yumurtalar sözlükten uzaklaştırılmalı. daha elit bir ortam olma açısından önemli olduğunu düşünüyorum
bazı başlıklar birden fazla kategoriye uygun düşebilir. bu durumda birkaç tane kategori seçme hakkı tanımak mantıklı olacaktır. tabii gerçekten uygun olacağı düşünülenler seçilmelidir. bu hakkı 3 kategori ile sınırlamak bir seçenek olabilir.
siteyi uzun zamandır takip ediyordum. sözlüğe de hep üye olmak aklıma geliyordu ama başlıkları okuyup çıkıyordum kısmet bugüneymiş. hep internette böyle u.i-siyaset tartışma platformlarının bulunmasını diliyordum. emeği geçenin eline sağlık. umarım hiç bozmadan devam eder.
biraz daha canlanıp türkiye'nin tamamına mal olsa çok daha eğlenceli ve yararlı olacak
sözlükte bir dünya haritasına sahip olmasıda gayet iyi olur. konu başlıkları harita üzerine kaydedilip, tartışılabilir.

türkiye iç siyaseti konularının tartışılmaması taraftarıyım. ülke siyasetimiz sürekli karşılaştığımız ve tartıştışılan bir konu. enerjimizi artık türkiye siyasetine ayırmamız gerektiğini düşünüyorum.
burada ilk var olanlardan biri olmak güzel.ileride çok daha güzel bir platform olacağına eminim
bence sadece uluslararası ilişkilerden ziyade siyasetin her türlüsü ve türevi konuşulup tartışılmalıdır. yazar sayısının kaliteli şekilde artması ile çok güzel bir ortam olacaktır.
diğer sözlüklerdeki gereksiz ve değersiz tartışma ve de konuların girilmeyeceğini umduğum; kalite bu ayarda devam eder, eksiklikler zamanla giderilir ve aklı selim üye sayısı artarsa da şahane olacağını düşündüğümdür.
  • /
  • 6