terörle mücadele konusunda türkiye'nin doğruları ve yanlışları

terörle mücadele veya anti-terörizm, bir ülkenin hükûmeti, ordusu, kolluk kuvvetleri ve istihbarat kuruluşları veya uluslararası örgütler tarafından uygulanan, terörizm ile doğrudan savaş veya terörizmi önlemek amacıyla kullandıkları yöntem, askerî taktik ve teknikler ile stratejileri içerir.

tanımdan da yola çıkacak olursak eğer "askeri taktik ve teknikler ile stratejiler" diyor yani siyasi çözümlerden, barıştan, kardeşlikten bahsetmiyor. son dönemde özellikle askeri anlamda hareketlenme var. hatta epeydir üçer beşer toplanıyor. ama bugün yaşanan bombalı saldırı bizleri derinden yaraladı. şehitlerimize allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim.

anladığım kadarıyla bölgede çok kan akacak gibi duruyor.

son dönemde yaşanan kriz, dolar, ekonomi, piyasalar derken gözden kaçan bazı şeyler var demek ki, konunun üzerine yeterince yoğunlaşamıyoruz sanki. siyasi ayağı da iyiden iyiye zayıflatılmaya çalışılsa da yeterli görmüyorum. 2018 bitecek 2019'a doğru yol alıyoruz ve artık bu meselelere karşı sizlerin de yorumunu ve çözüme yönelik düşüncelerinizi merak ediyorum.