türkiye cumhuriyeti

mustafa kemal atatürk tarafından kurulan, osmanlı imparatorluğu'nun devamı olan ülke.

büyük bir bağımsızlık savaşı ile kurulmuştur.

şu sıralar abd emperyalizmine karşı çetin bir mücadele vermektedir.
sadece mustafa kemal atatürk tarafından kurulmamış olan onun yanında ve önderliğinde ismet inönü, kazım karabekir, rauf orbay, fethi okyar ve adıni bilmediğimiz bircok insanla birlikte 1921 meclisi tarafından kurulmuş olan 800 bin metrekare toprağa sahip avrupa ve asya arasında köprü olan anayasaya göre türk devletidir.

yapılan en büyük yanlış atatürk'e olan sevgi yüzünden birinci meclisin iradesini yavana atmaktır.milli mücadeleyi atatürk baslatmadi.ilk kurşunu hasan tahsin atmış olup , ve diğer bölgelerde de milli direniş başlanmış ve daha sonra atatürkte bu direnişe iltihak etmiştir.

atatürk'ü atatürk yapan savaşlar değildir, zira kazandığı savaşlar çok azdır.o sadece sakarya meydan muharebesinde komutanlık yapmıştır.
başkumandanlik yetkisi 3 ay sürmüştür.onu atatürk yapan reformlarıdır.(devrim değildir.)
devrim halktan başlayarak yönetimin değiştirilmesidir.ataturk yönetim ile halkı değiştirmeyi çalışmış buna da reform denir.
“ilelebet payidar kalacaktır.”
şu anda resmi olmasa da fiili bir şekilde 2.kurtuluş savaşı mücadelesi veren ve emperyalizme boyun eğmeyen bir ülkedir.
3 tarafı denizlerle çevrili, 4 tarafı da bolca hainlerle çevrili kadersiz bir cumhuriyet'tir maalesef.
malesef gizli bir ekonomik kriz içerisinde olan ülkedir de aynı zamanda. git gide yükselen enflasyon, tüm teşvik ve istihdam çalışmalarına rağmen bi türlü düşmeyen işsizlik oranı da stagflasyon durumuna işaret etmektedir. umuyorum yeni başkanlık sistemiyle birlikte ekonomide daha rahat bir şekilde karar verilebilecek olması, yapısal değişiklikler ve çok geç kalınmış teknolojik devrim hamleleri ülkemizi bu çıkmazdan kurtarır.
dünyada kim ne derse desin tüm dengelerin dengesini sağlayan kilit coğrafya ülkesidir. jeostratejik, sosyostratejik, yeni düzende ticaretin ve enerjinin kapısı, dünya havayolu aktarma merkezidir. kullanabilirsek bir eli enerjide bir eli teknolojide bir eli hammade de olan tüm pazarlara en yakın muhteşem kombinasyonlu vatandır. üç tarafı denizlerle çevrili doğal kaledir.
sag sol kapali acik o takimli bu takimli o partili bu partili vb diyerekten ayristirilmis hayatta kalma mucadelesi enflasyon kur yaptirimlarla sekteye ugratilmaya calisilan atatürk'ün emanet ettigi gencligin kafasi yikanmis bir hukuk devletidir
atamızın şu sözü de unutulmasın "türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkına türk milleti denir."
islamın son sancağı,mazlumların tek kapısı,mazluma yunus zalime yavuz olan her zerresine ayrı bir sevda duyduğum devlet.

"ne efsunkâr imişsin ey didar-ı hürriyet esir-i aşkın olduk, gerçi kurtulduk esaretten."
emperyalizme karşı mücadele veriyormuş.sözlük yazarları maşallah süpersiniz.kobaniye peşmerge yollarkende emperyalizmle savaşıyorduk değil mi?başımızda bop eşbaşkanı ve emparyalizm ile mücadele:) türkiye şuanda yediği bokları temizliyor.yanlış politikalarımız yüzünden suriye ve ırak bu halde.
arkadaşlar! gidip, toros dağları'na bakınız, eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez. m. kemal atatürk
bin yıllık türk devletinin, cumhuriyet rejimine geçmiş halidir.
2018 de ki referandumla rejimi değiştirmiş ve cumhuriyetten cumhurbaşkanlığı sistemine geçmiş ülke
bilinen tarihteki, 17.türk devleti.
uğruna nice çileler çekildi bağımsızlığı için nice kanlar döküldü ... dünyanın jeopolitik ve jeostratejik olarak en kilit konumunda bulunan ülkesi.asya’yı avrupa’yı ve afrika’yı birbirine bağlayan bir köprü konumunda.yapması gereken çok daha önemli işleri olmasına rağmen on yıllardır çamurda debelenmekle enerjisini kaybeden bir ülke.üstelik evlatlarına kendisinden başka bir şeyle meşgul olmak imkânını da vermiyor.bugün gelinen noktada ise kalifiyeli insan yetiştirememenin sıkıntılarını yaşamakla meşgul.galiba bizleri kötü günler bekliyor gelecekte.karamsarlık yok mu elbette var ama umut daha fazla.gerçek anlamda toplumsal dejenerasyonu çözdüğünde o gün işte tüm dünya çapında ilerleyiş gösterebilecek ülke.tarih ve sosyoloji bunun var olduğunu gösteriyor.bize düşen ise kalifiyeli kişiler olmak.benim bir şiarım vardır :”gitmediğin yer senin değildir.”bugün vatandaşı olarak kendi ülkemizi dahi gezmekten aciz hale getirilmişiz.insanların derdi geçim sıkıntısı olmuş.böyle bir durumda insanlardan hizmet beklemek karnı aç bir insandan munch’ın çığlık tablosunu estetik açısından açıklamasını beklemek kadar anlamsız ... bir şekilde bunlar çözülmek zorunda yoksa tarihi tekrar baştan yaşamak zorunda kalırız.ilk başlangıç da şöyle olur muhtemelen :”isimsiz kahramanlar bu ülke için neler feda etmedi ki ... isimsiz kahramanlar var oldukça devletimiz de var olacaktır.”