ahmetomers

Durum: 4 - 0 - 0 - 0 - 30.07.2018 21:41

Puan: 19 -

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Gazi Üniversitesi

blockchain

geleceğin teknolojisi. bu teknoloji sayesinde dijital ortamdan birçok hizmeti alma imkanımız doğacaktır. örn: noter hizmetleri, seçmen listeleri,sağlık hizmetleri,para transferleri. işlemlerin açık defterde tutuluyor olması şeffaflık sağlıyor ve bu sayede dolandırıcılığın önünü alıyor.

türkiyenin brics üyeliği çalışmaları

ekonomik olarak türkiye'ye fayda sağlayabilecek girişim.

iran - abd çatışması

meseleye enerjinin ve enerji nakil yollarının ele geçirilmesi olarak bakarsak savaşın aslında çin ve abd arasında olduğunu anlayabiliriz. nitekim ortadoğu petrollerinin en büyük alıcısı çin.

siber savaş ve big data

günümüzde etkileri yavaş yavaş hissedilmeye başlanmış, gelecekte milyonlarca insanı fazla zahmete girmeden saf dışı bırakacak savaş yöntemi. elektriğin ve internetin gittiği her yerden istihbarat toplanıp,hedefi ortadan kaldırmaya yarayan 'zararlı teknoloji'. maalesef ülkemiz bu konuda bir hayli geride kalmış ve bizler ister istemez tüm düşüncelerimizi ve kişisel bilgilerimizi kolaylıkla ve bedavaya karşı tarafa veriyoruz. güzel bir söz vardır; eğer bir hizmet ücretsizse, ücret sizsinizdir. bkz:google,yandex,facebook,twitter. konuyu iyice öğrenmek ve ciddiyetini anlamak isteyenler ikaros'un sayıklamaları adlı kitapları okuyabilirler.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 4

türkiyenin brics üyeliği çalışmaları

ekonomik olarak türkiye'ye fayda sağlayabilecek girişim.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.