balamir

Durum: 5 - 0 - 0 - 0 - 02.09.2018 21:49

Puan: 18 -

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

recep tayyip erdoğan

ekonomi yüzünden zor günlerden geçen t.c. cumhurbaşkanı dış güçler bir dersin iki dersin bir raddeden sonra halk ne oluyor diye ses çıkarır kendisinin yanındaki ölü ağırlıklardan kurtulması gerektiğini düşünüyorum.bir enerji bakanı bir hazine bakanı olan her olaya koşan damadımız var ilerde adalet bakanı olursa şaşmayın joker mübarek

islam işbirliği teşkilatı

müslümanların gazını almak için kurulmuş olduğuna inanmaya başladığım örgüt arkadaş 57 üyeli örgütün hiç mi bir caydırıcılığı olmaz gerçi arapların müttefikliği ne kadar müttefiklik olur orasıda tartışılır
kurulduğu tarihten bu yana israil'le olan savaşlarda ne gibi bir etkisi olduğunu çok merak ettiğim oluşum
hayır kıytırık bds bile ingiltere sınırlarında kurulmuş oradan hayatını sürdüren bir küresel hareket iken bu kadar islam ülkesinin bir halt yapamaması insana koyuyor.
bu girdi güncellenecektir.

jezebel

eski ahit'te yer alan fenike kraliçesi adı günahkar kadınlarla özdeşleşmiştir ki ingilizcede de kötü kadın olarak geçmektedir.kutsal kitapta israilliler'e kendi tanrısı olan (bkz:baal)'e tapmaları için baskı yaptığı iddia edilir.
eşi ise zamanın kuzey israil kralı olan (bkz:ahab)'dır ahab jezebel'in kötülüklerine göz yummuş hatta teşvik etmiştir.

hz. musa

yahudilere on emir'i getiren musevilik, hristiyanlık ve islamda ilk kanun koyucu kabul edilen dini kişilik milattan önce 1500-1200 yılları arasında yaşadığı tahmin edilir halkını mısır firavunun elinden kurtarıp özgürlüklerine kavuşturmuştur firavunun ise 2. ramses olduğu rivayet edilir.

(bkz:tevrat)

vladimir putin

şu sıralar yahudiler ve persler arasında seçim yapmakta zorlanan lider

https://www.timeturk.com/putin-israil-konusunda-iran-in-yaninda/haber-948949

[22-26 eylül] askeri ve diplomatik gelişmeler

22 eylül ile 26 eylül 2018 tarihleri arasında yaşanan önemli askeri ve diplomatik gelişmeleri 17 maddeye sığdırdım.

1.) abd merkezli rowan companies şirketi, türkiye petrolleri anonim ortaklığı (tpao) ile doğu akdeniz'de iki sondaj kuyusu açılması için anlaştıklarını duyurdu.

2.) cıa direktörü gina haspel, abd'ye rakip ulus devletlere karşı casusluk faaliyetlerine odaklanacaklarını, bu nedenle türkçe, arapça, farsça ve çince konuşan ajan aradıklarını açıkladı.

3.) israil, rusya'nın açıklamalarına rağmen suriye'deki operasyonlarının devam edeceğini duyurdu.

4.) türkiye, latin amerika ve karayipler bölgesine yönelik başlattığı politik atılım çerçevesinde, paraguay’ın başkenti asuncion’da büyükelçilik açtı.

5.) bu yılın ilk yarısında abd'nin en fazla ham petrol ihraç ettiği ülke çin oldu.

6.) cumhurbaşkanı erdoğan, silahlı radikal grupların idlib'den çıkışının başladığını açıkladı.

7.) trump'ın danışmanı bolton, iran ile ticaret konusunda yeni bir mekanizma kuracaklarını açıklayan ab'ye yönelik, "4 kasım'dan itibaren iran'la iş yapmaya devam edenler, korkunç sonuçlarla karşılaşacak." dedi.

8.) almanya başbakanı merkel, 'avrupa ekonomileri, abd ile çin arasında yaşanan 'ticaret savaşından' etkilenecek.' dedi.

9.) iran nükleer anlaşmasına taraf ülkeler (ingiltere,rusya, fransa, almanya ve ab), tahran yönetimiyle ticareti sürdürmek için özel ödeme kanallarını da içeren yeni bir mekanizma oluşturulacağını açıkladı.

10.) abd'de konuşan cumhurbaşkanı erdoğan, (abd destekli pyd kontrolündeki) fırat'ın doğusunu da kapsayacak güvenli bölgelerin sayısının arttırılacağını söyledi.

11.) venezuela dışişleri bakanı arreaza, "erdoğan'ı, bm genel kurulundaki olağanüstü konuşmasının ardından selamladık. ilişkilerimizdeki ilerlemeden duyduğu memnuniyeti ve devlet başkanı maduro'ya selamlarını iletti." dedi.

12.) cumhurbaşkanı erdoğan'ın bm genel kurulu'ndaki çarpıcı açıklamaları: - hedefimiz münbiç'ten başlayarak ırak sınırına kadar teröristleri suriye topraklarından temizlemek. - terör örgütüne binlerce kargo uçağı silahla donatanlar ileride bunun acısını çekecek.

13.) arjantin merkez bankası başkanı luis caputo istifa etti. kişisel nedenlerle istifanın gerçekleştiği ifade edilirken; caputo, son 4 ayda istifa eden ikinci merkez bankası başkanı oldu.

14.) abd dışişleri bakanı pompeo, "türk yetkililerle rahip brunson'ın durumunu bu hafta konuşmayı bekliyoruz" dedi. brunson'un ekim ayındaki duruşmada serbest bırakılacağı iddia edildi.

15.) japonya’dan sonra güney kore de iran’dan petrol alımını tamamen sonlandırdığını duyurdu. güney kore, iran'ın en fazla petrol ihraç ettiği ülkeler arasındaydı.

16.) washington'ın pekin'e (s400 ve su-35 aldığı için) yaptırım kararı alması üzerine çin de abd ile gelecek hafta yapılması planlanan ortak askeri görüşmeleri ertelediğini duyurdu.

17.) idlib’de htş'nin karşısındaki en büyük muhalif grup olan ulusal özgürleştirme cephesi, türkiye'ye güvenliklerini, diyaloğun devam etmesini istediklerini ancak silahlarını bırakmayacaklarını açıkladı.

geçtiğimiz arşiv:

[18-22 eylül] askeri ve diplomatik gelişmeler

Toplam entry sayısı: 5

recep tayyip erdoğan

ekonomi yüzünden zor günlerden geçen t.c. cumhurbaşkanı dış güçler bir dersin iki dersin bir raddeden sonra halk ne oluyor diye ses çıkarır kendisinin yanındaki ölü ağırlıklardan kurtulması gerektiğini düşünüyorum.bir enerji bakanı bir hazine bakanı olan her olaya koşan damadımız var ilerde adalet bakanı olursa şaşmayın joker mübarek
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.