chih-ch'i

Durum: 6 - 0 - 0 - 0 - 03.10.2018 00:47

Puan: 24 -

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

nesrin sarıahmetoğlu

kafkasya tarihi uzmanı, öğrencilerine tarihin metodolojisini vermek için kendini paralayan. kızmadan ve gücendirmeden hataları düzeltmeyi bilen bilgi birikimi ve dananımları muhteşem olan hocamızdı. bu sene mimar sinan'dan emekli olarak hepimizi üzdü. kafkasya tarihine ilgisi olan arkadaşların hocanın kitaplarına bakmasını tavsiye ederim

lozan barış antlaşması

adalarla ilgisi olmadığı halde adaları kaybetmemize neden olduğu sanılan antlaşmadır.

kiev patrikliği problemi

meselenin tüm dini yönleri bir yana dinin günümüz uluslararası ilişkilerinde hâlâ ne kadar önemli bir yer kapladığının göstergesi. kiev ve moskova arasındaki gerilim nedeniyle ukrayna'daki ortodoksların rus kliselerine gidenleri dışlaması ve bunun yarattığı sosyolojik problemler bir yana işin ucunun diğer ülkelere sıçraması ve rusya-türkiye ilişkilerine de dokunuyor olması göz ardı edilemeyecek bir durum olarak gözüküyor. yaklaşık 300 milyonluk ortodoks dünyasının daha ne kadar bölüneceği bilinmezken moskova patrikliğinin fener rum patrikliğinden tamamen ayrılması ortodokslar için başka bir kriz durumu yaratabilir.


konuyla ilgili detaylı bilgi için : https://www.aa.com.tr/tr/analiz-haber/ortodoks-dunyasinda-ucuncu-roma-kavgasi/1256683

stratejik sözlük ve fikirleriniz

müthiş bir proje gibi duruyor. saçma sapan engellemeler diğerlerini aşağılamayan her fikre izin verilirse gayet başarılı olur.

6 ağustos 1945 hiroşima saldırısı

bombanın atılmasındaki asıl neden söylendiği gibi "amerikalıların hayatlarını kaybetmemesi" değil, japonların sovyetlere değil de abd'ye teslim olmasını sağlamaktır. sovyetlerin savaştan sonra japon bölgelerini ele geçirerek pasifikte etkili olması korkusuyla atılmış ve görünüşe göre de işe yaramış bir bomba diyebiliriz.

s400 ve patriot hangisi güçlü

s400 savunma sistemleri tabi ki daha güçlü sadece suriye'deki s200lerin israil tarafından yapılan füze saldırılarına karşı direncine bakarak bu rahatlıkla söylenebilir. ayrıca suudi arabistan'daki patriotların bozularak sivillerin bulundukları bölgelere düştüğü unutulmamalı.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 6

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.