devletadami

Durum: 4 - 0 - 0 - 0 - 08.08.2018 02:03

Puan: 16 -

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yorumcu.

Henüz bio girmemiş.

seçimin hazineye maliyetinin 12 milyar dolar olması

ben bunları görüp bu ülkede nasıl yaşayabilirim? çalıştığım ve elime geçmeden vergi ile kesilen tonla parayı bu şekilde çarçur eden devlete toprakları içerisinde nasıl çalışabilirim?

-müslüman olduğunu iddia eden bir ülke, siyasi liderler nasıl böyle israf yaparlar ve asıl yapılması gereken şeyleri yapmayıp bu ülkeye yazık ederler? ulusların düşüşü kitabından hiç mi örnek almamışlardır? haberleri mi yoktur bu kitabın varlığından? ınanamıyorum hala 12 milyar $’ın böyle heba edildiğine, insanlar yatırım bekliyor itü big bang her sene ancak 100 milyon ₺’ye(yanlışım varsa düzeltin lütfen) ulaşabiliyor. hangi üslup ile böyle bişey yapılabilir? anlamıyorum. anlayamıyorum, yardımcı olun hep birlikte anlayalım

abd'nin 'gerginliğe rağmen türkiye bizim dostumuz' açıklaması

bu istediklerimi yapmazsan sana parayı verdiğim gibi geri de alırım, yaptırımların kralını da yaparım hatta bölgede kimlerle ticaret yapıyorsan onları da saf dışı bırakırım havaları ne oluyor? ayıp değil mi sayın big brother.

herkesin okuması için önerebileceğim yegane kitap henry kissinger - diplomasi. mutlaka ama mutlaka okuyun ve farklı bir göz ile neler olup bittiğini, nerelerde kazanabileceğimizi ama bile bile lades deyip kaybettiğimizi görün isterim. şu an kaybeden kişiler ki ingilizlerin lozanı mağlubiyet saydığı gerçeğini bir kenara bırakıp insanlara lozan türkiye için büyük kayıptı verdik herşeyimizi diyenler. herkese de en büyük tavsiyem şu kalın kitap. 2,3 kez de okunası nalet. iyi okumalar diplomasi ile kalın.

komşularla sıfır sorun politikası

teorik olarak çok iyi olan ve ülkenin dinamiklerini komşularla yapılan serbest ticaret anlaşmaları ile de birleştirerek bölgesel kalkınmayı arttırabilecek, toplumun ve toplumların istenilen refah seviyesine çıkmada etkili rol oynayabileceğini düşündüğüm fakat bu ülkede herşey gibi bunun da ilk duyduğumda teoride kalacağını bildiğim hadise. nitekim öyle de oldu, görüyorsunuz anlatmaya gerek yok

dünya haritası üzerinde idam cezası olan ülkeler

idamın ülkemizde gerçekten doğru şekilde kullanılacağını düşünerek popüler söylemler sonrası mı bunu paylaşıyorsunuz? niyetinizi bilmek istiyorum ona göre cevap vereceğim, teşekkürler.
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 4

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.