fight for peace

Durum: 4 - 0 - 0 - 0 - 06.08.2018 23:31

Puan: 16 -

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yorumcu.

Henüz bio girmemiş.

rte: "yastık altındaki dolar ve altınları bozdurun" açıklaması

sadece betonla desteklenen bir hormonlu büyümenin sonuçlarını yaşıyoruz. daha da yükseleceğini düşünüyorum. çünkü uzun vadeli yapılan bir yatırım veya tedbir yok malesef.

niccolo machiavelli

amaca giden yolda herşey mübahtır diyerek gözünü karartan ve siyaset kavramını bugünkü anlamda yorumlanmasına sebep olan tarihi şahsiyet.

stratejik sözlük ve fikirleriniz

faydalı olacağını umut ediyorum.

modern köle

öncelikle yazdıklarımın cinsiyetçilik anlamında kullanılmadığını özellikle belirtmem gerekiyor. çünkü kullanacağım kavramlar düzenin daha net anlaşılmasından başka bir amaç taşımıyor. şuanda var olan dünya düzeni üzerine bir tespiti yine kendi üslubumla açıklamaya çalışacağım. önceki paylaşımlarımda da şaka ile karışık işçi, taşeron ve sermaye sahipleriyle ilgili bişeyler yazmıştım. bu sefer tespite yeni aktörler de ekleyerek örneklem alanını genişleteceğim. ilk olarak ezilen işçi sınıfının içinde bulunduğu hiyerarşiyi en sade şekliyle açıklayalım:
sermaye sahipleri>taşeronlar>işçiler
acaba şair burada ne demek istiyor?
şimdi yeni yazacağım hiyerarşik sıralamadaki aktörleri karşılaştırdığımızda olay tam anlamıyla oturmuş olacak.
müşteri>pezevenk>orospu
iki sıralamadaki aktörlerin isimleri farklı olsa da görevlerini düşündüğümüz zaman aradaki ilişkiyi net bir şekilde görebiliriz.
peki kardeşim bu dünyada sadece işçi mi var? hayır tabiki memur arkadaşlarımızı da düşündük. diyeceksinizki memura ne kılıf uydurdun lan! adamların en azından belli bir standardı ve devlet güvencesi var. hmmm. "nüfuzlu, zengin birinin güvencesi altında olup sadece onun için çalışan ve asgari düzeyde de olsa söz söyleme hakkına sahip orospuya ne denir?" sorusunu karşılayan kelime memurun durumunu açıklayacak olan kelimedir. galiba bu tanıma en uygun kelime "metres"tir.
sonuç olarak standartlar biraz farklı görünse de özde pek değişen birşey yok. işçi halk orospusu, memur zengin orospusudur.
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 4

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.