hamzager

Durum: 6 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 23:10

Puan: 24 -

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yorumcu.

Henüz bio girmemiş.

hiççççççç

günümüzde ırak nasılsa suriyenin de geleceği aynı olacaktır. birkaç ( tahminimce 3 en fazla 4 ) farklı yonetim dogacak ve bu yonetimler uretimden aciz surekli disa bagli kucuk zayif ozellikle asla israil i korkutamayacak yonetimler olacaktır.

f-35'lerin iptalinin senato tarafından onaylanması

türkiye açısndan cok iyi oldu bence. hem tfx/tai yerli ucaga devlet el attı fena mı oldu. ayrica bizdeki aselsan, hidromek gibi dunyaya adini duyuran bircok marka ambargo meyvesi degilmi ? eger ki ulkede ayaklanma ciknasindan endiselenmesem keske ambargo uzatilsa ve agirlastirsa derim. hem yerli sanayi gelisir hemde abd uluslarasi alanda guven kaybeder ve yalnizliga dofru gider...

iran'daki protestolar ve abd'nin iran ambargosu

iran köklü geçmise sahip bir devlet. bu tuzakları atlatacaktır. hem türkiye basta olmak uzere rusya ve diger avrupalı buyuk devletler ambargoya uymayacagını acıkladı( ing. alm. fra )

çeçenistan

sscb dağıldıktan sonra cavhar dudayev ve şamil basayev dönemlerinde ruslara karşı direnişi arttırmışlarsa da tam bağımsızlığa ulaşamamışlardır.

altı gün savaşı

arapların yahudileri denize dokmek istedigi fakat israil'in ortadoguya buyuk bir goz dagı verdigi savas. eee savasta kullandıgın silahların menşeisi dusmanına aitse farklı bir sonuc bekleyemessin. mısır hukumetinin elindeki abd ve ingiliz menseili hicbir ucak o savasta havalanamadı. acaba neden ?

suriye'deki savaşın gitgide azalması

yıllarca süren savasta suriye rejimi epey zayıf duştu. belkide bu yuzden artk eskisi gibi kzgın bir savas yok. ıkinci bir ihtimal ise medya belkide artk eskisi gibi fazla deginmiyordur.
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 6

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.