lossunion

Durum: 6 - 0 - 0 - 0 - 13.02.2019 23:10

Puan: 44 -

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yorumcu.

Henüz bio girmemiş.

sözlük yazarları nasihat alıyor/veriyor

unutma kimse vazgeçilmez değildir.

şirketokrasi

araştırdığım kadarıyla yeni sömürü düzeni. rüşvet ver başarılı ol.

...bir şeyler satın almanın hepimizin toplumsal görevi olduğuna, dünyayı yağmalamanın ekonomi için iyi olduğuna bizleri ikna etmek için hiçbir fırsat kaçırılmıyor"(confessions of an economic hit man)

türkiye'nin nükleer enerji ihtiyacı

nükleer enerjiyi bilmem de acil olarak nükleer başlıklı füze vs. geliştirmemiz lazım.

ilber ortaylı

jeolog celal şengör(aykırı tip) ün kankası. ama adam gibi adamdır. kanımca cb danışmanı yapabilecek bir adamdır.

açık kaynak istihbaratı

cıa’ nın istihbaratının yüzde 60’ ını oluştumaktadır. “bizim müfit efendi ve eşi bernasu hanfendi paylaşım yapmaya devam etsin”.

hasan sabbah

“eşitti fetö” başka söze gerek yok önermesi durumudur.
Henüz hiç başlık açmamış.

sizce ülkemizin sorunu(sorunları) nedir ?

tüm sorunlarımızın tek cevabı var coğrafya. önce ne alaka eğitim ekonomi dururken coğrafya ne alaka diyebilirsiniz. sorunlara eğitim ya da ekonomi ne açıdan baksanız sadece durumu kurtarırsınız.sorunumuz kendimizi ve coğrafyamızı bilmemekten kaynaklanıyor.biz kimiz hala bir muamma? coğrafyanın bize ne verdiğini bilmiyoruz. mesela türkiye çok stratejik derler ii de bize yararı ne kavgamız içinde o strateji eriyip gidiyor.bulunduğumuz coğrafya da toplumların bir çeşit köprü durumunda bulunuyoruz bir nevi medeniyetler han'ı dır anadolu bu hana gelen her medeniyet iyi kötü içine almış çok farklı çeşitler ile bir sentez yapmış bunu zaman zaman bir o medeniyet bir bu medeniyet ortaya çıkmış amma velakin alt kültür olarak bir çok medeniyet saklı kalmış biz bunları bilmiyoruz. osmanlı medeniyetini bilmeyiz, yunan medeniyetini bilmeyiz anadolu'nun kadim medeniyetlerini bilmeyiz türk kültürünü bilmeyiz bugün dışarı çıkıp 50 yıl sonrasını sorsanız çok az kişi bilir. toplumumuzun bir hafızası yok. türkiye aynı zamanda çok aktif bir toplum o kadar büyük olaylar oluyor ki bunun aynısı gelişmiş bir ülkede yaşansa o ülke psikolojik travmaya girer. buna rağmen türkiye de bu kadar şey yaşanınca toplum artık tepkisizleşiyor ruhsuzlaşıyor bu da onu tepkisiz halinde bir ruh haline getiriyor. özelikle son 300 yıldır toplum olarak kendimizi konumlandırmak açısından bize hala neyin tam olarak doğru olduğunu idrak edemedik sürekli ülke yap boz halde bir o ideolojiye sarılıyor sıkıldı mı bir başka ideoloji etrafında kümeleniyor. sorunumuz en büyük kaynağı coğrafyamızda sorulan en meşhur sorunun cevabını bilmemek "nerelisin gardaş?" öncelikle toplumun kendini coğrafyasına uygun konumlandırması buna göre izlenmesi gereken politikalar üretmeli. ne olduğumuzu bilerek adım atmalı tarihin sayfalarına bakarak kalem oynatmamak lazım . sosyolojik ve psikolojik olarak toplumumuzun haritası çıkarılması en büyük sorunun aslında dışta değil her zaman içte olduğunu düşünürüm o yüzden önce kendi gerçekliğimizi bilmemiz lazım yalnız bu geçmişin sadece iyi güzel yönlerini değil kötü taraflarını da bilmekle olur yoksa günümüz gibi ikiyüzlü bir toplum ile karşılaşırız.

Toplam entry sayısı: 6

şirketokrasi

araştırdığım kadarıyla yeni sömürü düzeni. rüşvet ver başarılı ol.

...bir şeyler satın almanın hepimizin toplumsal görevi olduğuna, dünyayı yağmalamanın ekonomi için iyi olduğuna bizleri ikna etmek için hiçbir fırsat kaçırılmıyor"(confessions of an economic hit man)

sözlük yazarları nasihat alıyor/veriyor

unutma kimse vazgeçilmez değildir.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.