ludogorie

Durum: 3 - 0 - 0 - 0 - 15.05.2019 02:50

Puan: 12 -

2 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Yorumcu.

International Relations. Diplomacy, Security. Balkan Politics.

mustafa kemal atatürk

mustafa kemal atatürk bir askeri deha, zeki bir politikacı, kaliteli ve karizmatik bir lider ve çok büyük bir vatanseverdir.

altı gün savaşı

israil savaş uçaklarının, beklenenin aksine, sina yarımadası üzerinden değil akdeniz üzerinden mısır'a taarruz ettiği, çok kısa sürede kesin israil zaferi ile sonlanmış bir harptir.

avrupa birliği

avrupa'da genel olarak bir istikrar sağlamıştır.

güncel sorunlarından bazıları ise şöyledir. genel olarak mülteci problemi buna ek olarak ise polonya ve macaristan'ın mültecilere karşı son derece negatif tutumu. two speed europe kavramı. kısaca değinecek olursak, doğu avrupa'daki daha az gelişmiş üye ülkeler ile batı'daki köklü üyeler arasındaki fark problemini ortaya koyar. hepimizin bildiği üzere brexit. batı balkanlar'ın geleceği ve batı balkanlar'daki ülkelerin üyelik süreci. rusya'ya karşı verilen ukrayna mücadelesi. üye akdeniz devletlerinin ekonomik sıkıntıları. örnek olarak yunanistan'ın yaşadığı ekonomik kriz ve ispanya'da yaşanan yüksek genç işsizlik oranı verilebilir.

daha fazla sorunu var mıdır ? elbette vardır.
bu sorunlara rağmen dağılacağına inancım yoktur. aksine karadağ, sırbistan ve makedonya ile tam gaz devam edeceği inancında olduğum birliktir.
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 3

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.