palatufan

Durum: 4 - 0 - 0 - 0 - 17.09.2018 20:57

Puan: 16 -

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yorumcu.

Henüz bio girmemiş.

idlib operasyonu

en nihayetinde rusya ve türkiye lehine kısa vadede anlaşma sağlanmış ve operasyon rafa kalkmıştır.

kevser avcı uçağı

uçağın üretilmesinin hemen ardından humeyni'nin yaptığı 'beraber uçak üretelim' çağrısına bakarak tamamen fos olduğu anlaşılan uçak türüdür.iran gerçekten uçak üretmiş olsa ilk işi müslümanları bombalamak olur.uçak f-5'in çakması.

uluslararası ilişkilerdeki küçük şaşırtıcı şeyler

-türkiyeyi tanıyan ilk bağımsız devlet ermenistandır.
-ruslar tarafından yenildikten sonra osmanlılara sığınan ve 5 yıl boyunca burda kalan demirbaş şarl'a bir borç senedi imzalatılmış ve ölümünden sonra harcamaları isveç'ten istenmiştir.
-abd tarihinde vergi ödemeyi kabul ettiği ve yabancı dilde olan tek antlaşmayı osmanlı ile imzalamıştır.hatta 3.selim washington'ı muhatap almadığı için antlaşma cezayir beylerbeyi hasan dayı tarafından imzalanır.
-tarihin en kısa savaşı 1896'da ingilizler ile zanzibar kuvvetleri arasında yaşanmıştır.36 dakika süren savaştan sonra zanzibar hemen teslim olmuştur.

endüstri 4.0

kesin olarak yanlış bilinen,dijital dünya devletine gidişte önemli bir dönemeçtir olan kavramdır.
öncelikle basitçe endüstri 4.0'ı anlatmak gerekirse:bir otomobil fabrikasını düşünelim.burada işler büyük ölçüde robotlar tarafından halledilmekte ama insanlar da bu robotların hareketlerini işleyişlerini kontrol etmekte ve herhangi bir sorun çıktığında müdahale etmektedirler.ama endüstrü 4.0 da insan kontrolü yerini robotların birbiriyle wifi bağlantısı kurarak işleri çözmelerine bırakacaktır.yani siz sadece yazılım alıcaksınız ve onları robotlara yükleyeceksiniz.onlar kalan her şeyi halledecek.
peki ya sonrası?yapay zeka konusunun sıkça tartışıldığı zamanlarda bu uygulama ne kadar doğru?ayrıca her yerde robotların insanların yerini almaya başlaması ile hala artmakta olan insan nüfusu ne yapacak?hangi işte çalışacak?
bunun gibi pek çok soru barındıran endüstri 4.0 ile ilgili daha fazla bilgiyi derin düşünce platformunda da bulabilirsiniz.
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 4

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.