trantula

Durum: 22 - 0 - 0 - 0 - 30.01.2019 02:34

Puan: 224 -

1 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yorumcu.

BŞEÜ
  • /
  • 2

hasan sabbah

ilk terör örgütü...alamut kalesi ve fedaileriyle sahte cennet kurup kızlar ve şarapla kendine mürit toplamıştır .(müritler deli gibi ölmeye hevesli)

100 günlük icraat planı tanıtım toplantısı

@polpot adlı kullanıcının yazısına hitaben...
şu dillerde dolaştırdığınız ekonomik savaş , dış mihraklar jargonlarını artık lütfen bırakın.
birşeyide kabullenin !
ekonomiyi bu hale siz getirdiniz beraber toparlayalım.

suriyede nasıl bir askeri veya siyasi son öngörüyorsunuz?

diplomasi dehası ''serok ahmet'' zamanında başlayan yanlış suriye politikamız bizi bugün bu noktaya getirmiştir.çözüm sürecide pkk ve diğer uzantılarına cansuyu olmuştur.kobanide ki pyd li kardeşlerimize maddi manevi destek veren akp tabir i caiz ise yumurta göte dayandığında politikalarından çark ediyor.
ben beşar esad'lı bir suriye ile türkiyenin ilişkileri düzeltip emperyalist oyuncaklarına karşı ortak tavır aldığını görmek çok isterim.
duygusal hareket etmeyelim !
türkiyenin menfatine ne uygunsa onu uygulayalım.
esad kazandı bu bir gerçek.şimdi sıra türkiyede.ypg ve amerika için kolları sıvama vakti ! ben şöyle olucak diye kesin bir kehanette bulunamam fakat şunu çok rahat söyleyebilirim : ne yapıp ne etmeli esad ile ilişkiler düzeltilmeli pazarlıklar yapılmalı.ülkemizde ki mülteciler derhal ülkelerine yollanmalı.hemen ardından ekonomik planlarla birlikte harap olmuş suriye düzene sokulmalı.

sizce ülkemizin sorunu(sorunları) nedir ?

li ya kat !
hayatı boyunca fetö okullarında eğitim gören ''damat'' berat albayrak bir talimatla ekonomi bakanı oluyor !
cumhur başkanı savcı,hakim,genelkurmay başkanı...
bunların hepsi zamanla tepki patlamasına yol açacak haberleri yok.asıl kötülüğü kendilerine yapıyorlar.
hak eden hak ettiği yerde olsun.
ben bugün hemşirelik mezunu kardeşimi bir hastaneye sokarken akp ye üyeliği var mı ? sorusunu duyuyorsam herşey bitmiştir.
türkiyeye karşı çok umutlu bakıyordum.ta ki son seçimlere kadar.
bir ülke düşünün.
gazeticeler iktidarı eleştiremiyor,medya 7/24 sadece onu gösteriyor,muhalif birkaç gazetici meydanlarda hedef gösteriliyor.
çok basit şeyler üzerinde dönüp duruyoruz.ihaleleri yandaş yoldaş alırken bizler asgari ücretin 2000 lira olduğuna göbek atıyoruz.
cidden hiç umudum kalmadı ülkeye dair.biraz aklı olan yurtdışına gider ve adam akıllı bir hayat sürer.refah seviyesi yüksek bir hayat yaşar.

abd suriye’den neden çekiliyor

büyük bir batağa çekiliyoruz gibi...amerika planlarından vaz mı geçti ? masada negibi pazarlıklar döndü bilmiyoruz ?

türkiye cumhuriyeti

emperyalizme karşı mücadele veriyormuş.sözlük yazarları maşallah süpersiniz.kobaniye peşmerge yollarkende emperyalizmle savaşıyorduk değil mi?başımızda bop eşbaşkanı ve emparyalizm ile mücadele:) türkiye şuanda yediği bokları temizliyor.yanlış politikalarımız yüzünden suriye ve ırak bu halde.

menzil tarikatı

türkiyede ki bütün tarikatların tek ortak noktası mustafa kemal düşmanlığını genç beyinlere aşılamaktır.kimse allah için birşey yapmıyor.kendi ordusuna asker yetiştiriyor.

türkiye'nin ortadoguda ki muttefikleri

devletler satranç oynar.bazen piyon feda edilir,bazen ise en can alıcı hamleyi yapmak için hareket ettirilir.duygusal yaklaşmayı çok seviyoruz milletce...ruslar dost yok efendim şu dost....tùrkiyenin yararina hangi hamleyi yapmak gerekiyorsa o anda o ülke bizim dostumuzdur.misal rusya diyenler olcak.esedden ve ypg den vaz gectimi ? devletler ellerinde koz barindirir.malesef turkiye acik oynuyor.son 2 yildir oyunu toparlamaya calisiyor.

mustafa kemal atatürk

senin yüzünü batı’ya dönüşüne epey karşı çıkmışlığım vardır.sen ne büyükmüşsün hey atatürk.bugün geldiğimiz şu noktada...
“iyi ki yüzünü ve yüzümüzü batı’ya döndürmüşsün” diyorum, başka da bir şey demiyorum.
*
senin tevhid-i tedrisat diye tutturmana epey itiraz etmişliğim vardır.
bugün geldiğimiz şu noktada...
“iyi ki tevhid-i tedrisat diye tutturmuşsun” diyorum, başka da bir şey demiyorum.
senin ülkeye getirdiğin laiklik ilkesine epey laf saydırmışlığım vardır.
bugün geldiğimiz şu noktada...
“iyi ki laiklik ilkesini hayata geçirmişsin” diyorum, başka da bir şey demiyorum.
senin bir millet oluşturma çabanı anlayıp dinlemeden çokça eleştirmiştim.
bugün geldiğimiz şu noktada...
“bu ne değerli bir çabaymış” diyorum, başka da bir şey demiyorum.
senin şeyhlik, efendilik, müritlik gibi kavramlarla başının hiç de hoş olmamasını hep anlayışsızlıkla karşılamıştım.
bugün geldiğimiz şu noktada...
“seni çok iyi anlıyorum” diyorum, başka da bir şey demiyorum.
senin dini cemaatlere, dini gruplara, dini oluşumlara mesafeli oluşundan pek hazzetmezdim.
bugün geldiğimiz şu noktada...
“ne de iyi etmişsin” diyorum, başka da bir şey demiyorum.

sen ne büyükmüşsün hey atatürk!
artık ben de senin kadrini, kıymetini bilenlerdenim.ben de anıtkabir’ini ziyaret edeceğim.ben de posterini duvarıma asacağım.ve bir şey daha:
geçen senelerden birinde sırf artistlik olsun diye 10 kasım’da saat 9’u 5 geç ayağa kalkmamış ve bunu bir marifetmiş gibi bu köşeden cümle âleme ilan etmiştim.bu 10 kasım’da saat 9’u 5 geçe ayağa ilk kalkan olmak için fırlayacağım.

rahip brunson'ın serbest bırakılması

şimdi akıllarda tekbir soru kaldı.ekonomi savaşı diyorlardı ya hani...eee şimdi halk altınlarını ve dövizlerini boşuna mı bozdurdu ?
eeeeyt amerika ben burda olduğum sürece o ajanı alamayacaksın
rte

bahçeli:ittifak niyetimiz kalmamıştır

mhp nin bu oylarla belediye seçimlerinde hüsrana uğrayacağı çok açık.pastadan pay almaya çalıştı fakat akp buna yanaşmadı şeklinde okuyorum.

cemal kaşıkçı'nın ortadan kaybolması

aynı olayı sudi arabistan 20 yıllık demokrasi geçmişi bulunan bulgaristan yada romanya da yapmaya cüret edebilir miydi? türkiyede bu olayı yapabilcek rahatlığı kim yada kimler sağlıyor? sudi arabistana bir şekilde taviz mi veriyoruz ? bu tavizin sebebi bilal erdoğanın italya da suudi prensin pasaportuyla kara para aklamasımıdır?

osman pamukoğlu

2010 lu yıllarda milliyetçi oyları bölmek için akp nın maşalığını yapmıştır.söylemleri ve hedefleri dönemin siyasi partilerinden mhp ile bire-bir uyuşmaktadır.

faiz oranında türkiyenin dünya üçüncüsü olması

para güveni sever.kurumlar daha şeffaf,yargı daha bağımsız ve sürekli üretime yönelik yatırım yapmazsan merkez bankasına bağrır durursun.ben merkez bankası başkanın yerinde olsam faizi indiririm %3 e....başkanımızın dediğini uyguluyorum ve istifamı sunuyorum der çeker giderim.

recep tayyip erdoğan

"ne istediniz de vermedik" deyişi her rte adı zikredildiğinde aklıma gelir.
15 temmuz darbesinin bir numaralı suçlusu.17/25 çi ,çözümcü,haburcu,megri megrici,eyyy amerikacı...milletimiz sert adamlara bayılır yardır aslanımmm

7 eylül 2018, tahran'daki 3'lü suriye zirvesi

lakayıt bir şekilde çerez yemekle meşgul olan asrın liderimiz rte 3.5 milyon daha suriyeli kaldıramayız diye ağladı.ayrıca operasyonlar duracak denmedi aksine anlaşılan devam edecek.

siyaset

okulunu okuyarak öğrenemeyeceğimiz birdefa bulaşıldığında çıkamadığımız birşey."her siyasetin bir ekonomisi her ekonominin bir siyaseti vardır".bu ilkeyle toplumu etkileme sanatı bence...bilerek ekonomiyi kattım halk parayla mutlu olur.fakat malesef türkiyede daha karmaşık.ülkenin her kademesine fetöyü sızdıranlar "allah bizi affetsin" diyip %50 yi götürebiliyorlar.dolar yükselirken topu bir başkasına atıp "ekonomik savaş içindeyiz" deyip işin içinden çok basit sıyrılabiliyorlar.cumhuriyet tarihin en büyük yolsuzluğunu yapsalar bile "beni milletim sandıkta yargılar" gibi ferasetli cümlelerle halkı etkileyebiliyorlar.yani demek istediğim türkiyede siyaset katakulli...hiçbir devlet adamını yargılatamazsın yoksa fetöcü olabilirsin.kurumların daha şeffaf,adaletin daha bağımsız,daha libertal bir anayasanın hakim olduğu,sürekli bilime ve eğitime yatırım yapan güzel türkiyede görüşmek üzere...

stratejik sözlük ve fikirleriniz

sanal siyaset ve strateji oyunu ararken buldum.burda olmaktan çok mutluyum.

çeçenistan

akla ilk gelen koskoca rusyanın birkaç mücahide diz çökmesidir.(grozni zaferi).ruslar bütün tankalarını konvoy şeklinde grozniye sokar.çeçen mücahidleri sokak savaşlarında avantajlıdır fakat tanklar konusunda
süper taktik uygularlar.konvoy şeklinde ilerleyen tanklardan en öndeki ve ensondali tanklar patlatılır.çapraz ateşle kargaşa ve panik yaratılır.ruslar tanklarıyla dar sokaklara mevzilenmek isterler.dar sokaklarda ilerleyemem tankalar beraberinde çeçenlere zafer getirir. ruslara karşı mücadelede aklımıza komutan hattap,şamil basayev ve cahar dudayev geliyor.şuan ramazan kadirov denen rus köpeği zamanında rusyaya karşı direnen herkesi yargılatıyor, öldürtüyor.

ebulfez elçibey

babamla arasında geçen ufak bir anıyı sizle paylaşmak isterim.yanlış hatırlıyor olabilirim tarihi.1996 yılında 50bin nufüslu ilçemizde kahvede oturuyorduk.haber alan diğer teşkilattan arkadaşlar bizi aradı.elcibey 30 dk sonra sehrinizden gecicek dediler.bütün ilçedeki milliyetçiler 15 dk ya organize olup ana caddede bekledik.elcibeyin konvoyu polis ışıklarından belli geliyordu.durmasi lazımdı.bütün arkadaşlae elcibeyin geldigi şeride girip selektör yaptık.elcibey aracından indi.aramızdan sözcümüz olarak ben atıldım.eline sarıldım.kaşlarını çaktı elini çekti yüzüme baktı."türk hiç el öper mi ? gel şöyle bağır bağıra sarılak gardaş dedi.gülüyor ve ağlıyordum...
buda böyle bir anıdır işte
  • /
  • 2
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 22

çeçenistan

akla ilk gelen koskoca rusyanın birkaç mücahide diz çökmesidir.(grozni zaferi).ruslar bütün tankalarını konvoy şeklinde grozniye sokar.çeçen mücahidleri sokak savaşlarında avantajlıdır fakat tanklar konusunda
süper taktik uygularlar.konvoy şeklinde ilerleyen tanklardan en öndeki ve ensondali tanklar patlatılır.çapraz ateşle kargaşa ve panik yaratılır.ruslar tanklarıyla dar sokaklara mevzilenmek isterler.dar sokaklarda ilerleyemem tankalar beraberinde çeçenlere zafer getirir. ruslara karşı mücadelede aklımıza komutan hattap,şamil basayev ve cahar dudayev geliyor.şuan ramazan kadirov denen rus köpeği zamanında rusyaya karşı direnen herkesi yargılatıyor, öldürtüyor.

suriyede nasıl bir askeri veya siyasi son öngörüyorsunuz?

diplomasi dehası ''serok ahmet'' zamanında başlayan yanlış suriye politikamız bizi bugün bu noktaya getirmiştir.çözüm sürecide pkk ve diğer uzantılarına cansuyu olmuştur.kobanide ki pyd li kardeşlerimize maddi manevi destek veren akp tabir i caiz ise yumurta göte dayandığında politikalarından çark ediyor.
ben beşar esad'lı bir suriye ile türkiyenin ilişkileri düzeltip emperyalist oyuncaklarına karşı ortak tavır aldığını görmek çok isterim.
duygusal hareket etmeyelim !
türkiyenin menfatine ne uygunsa onu uygulayalım.
esad kazandı bu bir gerçek.şimdi sıra türkiyede.ypg ve amerika için kolları sıvama vakti ! ben şöyle olucak diye kesin bir kehanette bulunamam fakat şunu çok rahat söyleyebilirim : ne yapıp ne etmeli esad ile ilişkiler düzeltilmeli pazarlıklar yapılmalı.ülkemizde ki mülteciler derhal ülkelerine yollanmalı.hemen ardından ekonomik planlarla birlikte harap olmuş suriye düzene sokulmalı.

recep tayyip erdoğan

"ne istediniz de vermedik" deyişi her rte adı zikredildiğinde aklıma gelir.
15 temmuz darbesinin bir numaralı suçlusu.17/25 çi ,çözümcü,haburcu,megri megrici,eyyy amerikacı...milletimiz sert adamlara bayılır yardır aslanımmm

ebulfez elçibey

babamla arasında geçen ufak bir anıyı sizle paylaşmak isterim.yanlış hatırlıyor olabilirim tarihi.1996 yılında 50bin nufüslu ilçemizde kahvede oturuyorduk.haber alan diğer teşkilattan arkadaşlar bizi aradı.elcibey 30 dk sonra sehrinizden gecicek dediler.bütün ilçedeki milliyetçiler 15 dk ya organize olup ana caddede bekledik.elcibeyin konvoyu polis ışıklarından belli geliyordu.durmasi lazımdı.bütün arkadaşlae elcibeyin geldigi şeride girip selektör yaptık.elcibey aracından indi.aramızdan sözcümüz olarak ben atıldım.eline sarıldım.kaşlarını çaktı elini çekti yüzüme baktı."türk hiç el öper mi ? gel şöyle bağır bağıra sarılak gardaş dedi.gülüyor ve ağlıyordum...
buda böyle bir anıdır işte

sizce ülkemizin sorunu(sorunları) nedir ?

li ya kat !
hayatı boyunca fetö okullarında eğitim gören ''damat'' berat albayrak bir talimatla ekonomi bakanı oluyor !
cumhur başkanı savcı,hakim,genelkurmay başkanı...
bunların hepsi zamanla tepki patlamasına yol açacak haberleri yok.asıl kötülüğü kendilerine yapıyorlar.
hak eden hak ettiği yerde olsun.
ben bugün hemşirelik mezunu kardeşimi bir hastaneye sokarken akp ye üyeliği var mı ? sorusunu duyuyorsam herşey bitmiştir.
türkiyeye karşı çok umutlu bakıyordum.ta ki son seçimlere kadar.
bir ülke düşünün.
gazeticeler iktidarı eleştiremiyor,medya 7/24 sadece onu gösteriyor,muhalif birkaç gazetici meydanlarda hedef gösteriliyor.
çok basit şeyler üzerinde dönüp duruyoruz.ihaleleri yandaş yoldaş alırken bizler asgari ücretin 2000 lira olduğuna göbek atıyoruz.
cidden hiç umudum kalmadı ülkeye dair.biraz aklı olan yurtdışına gider ve adam akıllı bir hayat sürer.refah seviyesi yüksek bir hayat yaşar.

türkiye'nin abd'yi dünya ticaret örgütüne şikayeti

super gucun gucunu birkezdaha gorduk.adami ne hale düşürür şait olduk.

suriyede nasıl bir askeri veya siyasi son öngörüyorsunuz?

diplomasi dehası ''serok ahmet'' zamanında başlayan yanlış suriye politikamız bizi bugün bu noktaya getirmiştir.çözüm sürecide pkk ve diğer uzantılarına cansuyu olmuştur.kobanide ki pyd li kardeşlerimize maddi manevi destek veren akp tabir i caiz ise yumurta göte dayandığında politikalarından çark ediyor.
ben beşar esad'lı bir suriye ile türkiyenin ilişkileri düzeltip emperyalist oyuncaklarına karşı ortak tavır aldığını görmek çok isterim.
duygusal hareket etmeyelim !
türkiyenin menfatine ne uygunsa onu uygulayalım.
esad kazandı bu bir gerçek.şimdi sıra türkiyede.ypg ve amerika için kolları sıvama vakti ! ben şöyle olucak diye kesin bir kehanette bulunamam fakat şunu çok rahat söyleyebilirim : ne yapıp ne etmeli esad ile ilişkiler düzeltilmeli pazarlıklar yapılmalı.ülkemizde ki mülteciler derhal ülkelerine yollanmalı.hemen ardından ekonomik planlarla birlikte harap olmuş suriye düzene sokulmalı.

amerikan mallarının boykotu

duble yollar yapılırken bizler diyorduk ki yapmayın etmeyin.onlar bizlere hadi ordan komunistler birseyden de hoşnut kalın diyorlardı.arkadaşlar bu krizin zararı 168milyar dolar.türkiyenin 1996dan bu yana sattıkları 72 milyar dolar.keşke ama keşke yol yapmasaydınız sadece olan yolları onarsaydınız da bu ülkeye fabrika yapsaydınız.en azından bu zor günlerde yapılan yatırımların birazda olsa kaymagını yerdik.yollarimiz var benzin koycak paramiz yok.buyrun boykot edelim zaten alamıyoruz.kuveytten 15 milyar dolar geldide bu millete kahramanlik yapmissiniz gibi yansittiniz.15 milyar bizden 20 miyar olarak cikacak.ben şunu söylüyorum devlet mantıklı hareket etme kabiliyetini yitirmiş.cumhurbaskaninin etrafindaki butun danismanlari bence yanlis yonlendiriyor.saygilarimla

recep tayyip erdoğan

"ne istediniz de vermedik" deyişi her rte adı zikredildiğinde aklıma gelir.
15 temmuz darbesinin bir numaralı suçlusu.17/25 çi ,çözümcü,haburcu,megri megrici,eyyy amerikacı...milletimiz sert adamlara bayılır yardır aslanımmm

7 eylül 2018, tahran'daki 3'lü suriye zirvesi

lakayıt bir şekilde çerez yemekle meşgul olan asrın liderimiz rte 3.5 milyon daha suriyeli kaldıramayız diye ağladı.ayrıca operasyonlar duracak denmedi aksine anlaşılan devam edecek.
Henüz takip eden biri yok.