wilhelm winter

Durum: 5 - 0 - 0 - 0 - 07.08.2018 10:21

Puan: 50 -

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

⏳⌛

yeni çağ ve biz

artik teknolojinin eskisine nazaran cok daha hizli gelsitigini biliyoruz.bundan once 50 senede olan gelisim simdi cok daha hizli yasaniyor.buna bagli olarak inanilmaz bir veri birikimi yani big data dedigimiz olay yasaniyor.haliyle bilgisayar internet caginida geride birakip yapay zeka,insansi robotlar,kripto paralar,blokchain,yeni uzay teknolojileri,yapay organlar,gibi kisaca her konuda bir dijitalleşme mevcut yani artik insanoglu bilgi birikimi acisindan zirve noktasina ulastigi doneme giriyor ve buna ayak uyduramayanlar malesef ikinci sinif toplumlar olacaklar.haliyle bizlerinde birey olarak bu degisime ayak uydurmali ve kendimizi hazirlamaliyiz sadece belli alanda ustalasmak degil bunun yanina yazilimi ve bilimide eklemeliyiz.malesef teknoloji konusunda ulkemiz istenilen seviyede degil bunun icin is bize dusuyor farkinda olmamiz gerekli.bunun icin bizler bu gelismeleri takip etmeli ve artik kendimizi surekli siyasetin yarattigi bu gundelik sorunlarla ugrasmamali ve dunyaya acilmaliyiz kesfetmeliyiz.siyaset hep var kavgalar gurultuler hep var bunlarla kafayi bozmayip umutsuzluga kapilmayip hem kendimiz hem devletimiz icin cabalamaliyiz.bu fanusun icinden cikmaliyiz.gunumuzde siyaset bizi cok ayristiriyor buna izin vermeden asil ugrasmamiz gereken konulara yonelmeliyiz...

trump yonetimi ve evangelistler

oncelikle evangelistler kimlerdir ondan bahsedelim.
evangelizm aslinda protestanligin bir alt mezhebi gibidir.martin luther ile ilk kez kullanilmistir bu kelime.2.dunya savasi ile beraber amerikadaki artan refah ile yayilmistir.gunumuzde ise 500 milyona yakin evangelist vardir amerika ve brezilyada daha yaygindir.bu adamlar her firsatta hristiyanligi yaymaya calismistir.radyolar ve televizyonlarda vaaz verdikleri gorulmektedir.protestan olmalarina ragmen tutuculardir ve hristiyanlarin siyonistleri olarak bilinirler.bugun amerikanin %25 olmakla beraber tutucu olduklarindan dolayi cumhuriyetcileri desteklerler.ve secimdede trumpa destek vermislerdir.evangelistlere gore mesih yeryuzune indiginde israil kurulu olmali ve ortadoguya hukmetmeli.kudus israilin baskenti olmali ve suleyman tapinagi insaat edilmeliymis.onlarin kehanetlerinde durum boyle son zamanlarda trumpin izledigi politikada bunlarin gerceklestirilmek istendigi aciktir.ve trumpin da evangelist din adamlarini saraya davet edip dua seanslari duzenledigide haberlerde cikmistir.sonuc olarak trump ve hristiyan evangelistlerin isbirligi soz konusudur.ve bunlar siyonist yahudiler ilede ortak hareket etmeye calsiyorlardir.rahip brunson konusununda bununla az cok ilgili oldugunu soylesek yalan olmaz

türkiye'nin nükleer enerji ihtiyacı

eski herşeye karşıyız kafasını bir kenara birakip artik gelişmiş ve enerjisini kendi üreten bir devlet olmak istiyorsak bu santrallerden en azindan ihtiyacimizi karşılayacak düzeyde yapmak zorundayiz.bu keyfi değil zorunluluk.enerjide dışa bağımlıyız istanbulun bile enerji ihtiyacini karşılayamıyoruz bu yuzden kesinlikle şart.ayrica nukleer enerji petrola olan bagimliligi azaltmakta ve sera gazi salimi yapmadigi icin kuresel isinmayida yavaslatmakta ama halen dunya fosil yakita bagimli.gelecekte daha cok nukleer enerji ve gunes,ruzgar gibi onemli enerji kaynaklari daha yaygij olacak bunlarida goz ardi etmemeliyiz ama suan nukleer enerjinin verimi tartisilamaz 24 saat aktif bu santraller.yenilenebilir kaynaklarda boyle bir imkan yok ve suan oldukca maliyetli.risk durumuna gelirsek artik eskisi gibi degil cernobil gibi hatalardan sonra santraller artik cok daha modern patlama ihtmali almanyada yapilan arastirmalara gore %2 lere kadar inmis durumda hadi diyelim o gerceklesti onun yayilmasi hemen önleniyor inanilmaz bir guvenlik sistemi var.yani o risk herseyde var ama yine bile insanlarin kaygilarini anlamak gerekir yasanilan olaylar buna neden oluyor ama tabi artik dunyadaki aktif santrallere bakarsak durum öyle degil avrupada 200 ü askin santral var fransa elektrik ihtiyacinin %80 ini bunlardan karsiliyor mesela.amerika, rusya,cin i saymiyorum bile.yani ulkemize santral sarttir zorunludur yapilmalidir.

türkiye'nin ortadoguda ki muttefikleri

şuanlık rusya haricinde gerçektende bir devlete suriye konusunda turkiyenin muttefigidir diyemiyorum uzun veya kısa vade ama rusya bu surede gercekten turkiye ile gibi

türkiye'nin ortadoguda ki muttefikleri

şuanda rusya ile suriye konusunda daha yakın ilişkilerimiz var ama amerika da tamamen kesip atılacak bir ülke değil ki atamayızda.yani daha çok çıkar ilişkilerine dayalı kısa vadeli ittifaklıklar diyebiliriz ama amerikanin tutumuna bakılırsa türkiye daha uzun süre rusya ile hem genel anlamda hemde suriyede ortak hareket etmeye devam edecektir.

liveuamap.com

program gerçekten iyi düşünülmüş başarılı bir program ben de tavsiye ediyorum fakat fırat kalkanı ve zeytindalı harekatlarında gördüğüm kadarıyla "azınlıkçı" editörler de var "insan haklarına saygılı" olanlar da var. işin açıkçası bazı editörler taraflı bazı bilgiler retorik olarak taraflı ama kullanışlılık ve işgörebilme açısından benzersiz.

blockchain

kripto paralar hakkında bazı youtube kanalları izleyerek fayda görebilirsiniz
1.https://www.youtube.com/channel/uc5rv0qegbv0y-umdwshs_ha
2.https://www.youtube.com/channel/uckdhjp8ya36w4z-ocp5ulhg
3.https://www.youtube.com/channel/uc87a7vsrlyz68gtu-z1q3ow
4.https://www.youtube.com/user/performingperfection
5.https://www.youtube.com/channel/ucıyc-cfoynwo85ojejj6t9w
6.https://www.youtube.com/user/mhyildizli
7.https://www.youtube.com/channel/ucoskhe4csualx5cj_r6z1yq
8.https://www.youtube.com/user/takicem
9.https://www.youtube.com/user/emrealtunbilek
10.https://www.youtube.com/channel/ucjo793ujpb7h_qn811ptqgq
11.https://www.youtube.com/user/yerdinc/videos
bunlar benim bildiğim bazı kanallar çok daha fazlası da vardır güzel bir şey türkiye yeni olan şeylere meraklı bir toplumdur.
bakalım bu kripto paralar denildiği gibi 2019 başında dünyayı kasıp kavuracak mı ?

dolar 5 lira

işin garibi artık ekonomik göstergelerin değerini kaybetmiş olması. piyasa duyduğu yada duyabileceği ekonomik göstergeleri fiyatlamamakta. dolar/tl ekonomik göstergelerin ışığından politik sahneye adımını atmış ve kırılganlığı artırmakta emin adımlarla ilerliyor. ekonomik krizlere karşı refleksleri olan türkiyenin; politik, ekonomik, sistematik ve bazı kronik sorunların aynı anda karşına çıkması durumunda ne yapıcağı gerçekten merak konusu.

politik olarak öne çıkan sorunların bazıları çözülemez vaziyette. varsayımsal olarak bugün rahip salınıverse dolara olan etkisi yine sınırlı kalacak. politik görünmezlik olmadan ne yatırım çekebiliriz ne de verimli büyüyebiliriz, konumu ve durumu itibariyle türkiyenin politik görünmezliği zaten mümkün değilken mevcut iktidarında vaatleri arasında yoktur. bütün problemler aynı anda çözülemeyecektir bu sebeple dolar 5 lirayı aşacaktır.

doların yükselişi devam edecektir hükümetin elinde olan bu yükseliş hızının süresini uzatmak yada kısaltmaktır. doların 5 olmasının ekonomik olarak zararı elbette büyüktür fakat daha kötü olan doların hareketliliğidir. demir hatta buğday gibi bir çok meta dolar üzerinden fiyatlandırılmakta. maliyet hesabı yapan yerli veya yabanccı yatırımcı maliyet merkezi oluşturamamaktadır bunun sonucu yatırımların ertelenmesi yada iptali olacaktır bu süreç içerisinde özsermaye kullanmayan şirketlerimiz (80% üzerinde) ciddi bir darboğaz yaşayacaktır.

peki bu işin bir çözümü var mıdır? devletin uygulamaları çözüm odaklı mı siyaset odaklı mı olacaktır? türki cumhuriyetlerin bu konudaki destekleri bize neler olabilir? rusya türkiyenin eksen değişikliğini hızlandırmaya çalışır mı? türkiyenin tarafı rusya için gerçekten önemli mi? iran kendisine ambargo uygulamayan türkiyeye ne gibi faydalar sağlayabilir? bunlar cevabını benim bilmediğim ve ulusal kanallarda veya gazetelerde yanıtını bulamadığım sorular.

türkiye'nin nükleer enerji ihtiyacı

sadece akkuyu nükleer santraliyle türkiye'nin enerjisinin yüzde 10'unun karşılanacağı belirtiliyor. bu çok büyük rakamlar. ikinci ve üçüncü santral türkiye'nin büyük bir yükünü kaldıracak.

nükleer santraller kurulsun ancak rüzgar ve güneş enerjisinin de yaygınlaşması taraftarıyım.

Toplam entry sayısı: 5

türkiye'nin ortadoguda ki muttefikleri

şuanda rusya ile suriye konusunda daha yakın ilişkilerimiz var ama amerika da tamamen kesip atılacak bir ülke değil ki atamayızda.yani daha çok çıkar ilişkilerine dayalı kısa vadeli ittifaklıklar diyebiliriz ama amerikanin tutumuna bakılırsa türkiye daha uzun süre rusya ile hem genel anlamda hemde suriyede ortak hareket etmeye devam edecektir.

türkiye'nin nükleer enerji ihtiyacı

eski herşeye karşıyız kafasını bir kenara birakip artik gelişmiş ve enerjisini kendi üreten bir devlet olmak istiyorsak bu santrallerden en azindan ihtiyacimizi karşılayacak düzeyde yapmak zorundayiz.bu keyfi değil zorunluluk.enerjide dışa bağımlıyız istanbulun bile enerji ihtiyacini karşılayamıyoruz bu yuzden kesinlikle şart.ayrica nukleer enerji petrola olan bagimliligi azaltmakta ve sera gazi salimi yapmadigi icin kuresel isinmayida yavaslatmakta ama halen dunya fosil yakita bagimli.gelecekte daha cok nukleer enerji ve gunes,ruzgar gibi onemli enerji kaynaklari daha yaygij olacak bunlarida goz ardi etmemeliyiz ama suan nukleer enerjinin verimi tartisilamaz 24 saat aktif bu santraller.yenilenebilir kaynaklarda boyle bir imkan yok ve suan oldukca maliyetli.risk durumuna gelirsek artik eskisi gibi degil cernobil gibi hatalardan sonra santraller artik cok daha modern patlama ihtmali almanyada yapilan arastirmalara gore %2 lere kadar inmis durumda hadi diyelim o gerceklesti onun yayilmasi hemen önleniyor inanilmaz bir guvenlik sistemi var.yani o risk herseyde var ama yine bile insanlarin kaygilarini anlamak gerekir yasanilan olaylar buna neden oluyor ama tabi artik dunyadaki aktif santrallere bakarsak durum öyle degil avrupada 200 ü askin santral var fransa elektrik ihtiyacinin %80 ini bunlardan karsiliyor mesela.amerika, rusya,cin i saymiyorum bile.yani ulkemize santral sarttir zorunludur yapilmalidir.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.