ya bu ötv neden kalkmıyor abi

bu ülkenin çok net sorunu ötv denen illettir. abi sen lüx tüketime koyacağın vergiyi gelmişsin halkın ürünlerine koymuşsun. adam araba alamıyor, telefon alamıyor, akaryakıt almış başını gitmiş. tarladan domates 50krş'a çıksa istanbula kadar mazottaki fiyatlardan dolayı 2-3 tl oluyor sadece mazottan bakın. adam tır alıcak ondan ötv alıyorsun 100 binlik tır oluyor 250 bin onun maliyeti derken enflasyon oluyor. eee tl değer kaybediyor sonra vay efendim dolar oldu 7 tl olur tabi bu maliyetlerle iyi bile dayandık. bakın ibn-i haldun bile demiş vergi az al millet çalışma zevki bulsun, bayındır etsin, yatırım yapsın sen daha çok vergi kazanırsın ey devlet demiş ama bizimkilerin umrunda değil. bu vergiler kalkmadan siz iyi günler, gelecek beklemeyin.
bakan albayrak vergi affı ile ilgili soruya yaptığı açıklamasının sonunda şu eklemeyi yapıyor : "biz daha yalın ve daha tabana yayılmış vergi sistemi için çalışıyoruz" bundan dolayı ümitli olunabilir
https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201808291034942083-berat-albayrak-dovizle-kira-donemi-bitiyor/
-en aşağıda-
al işte tabana yayılmış diyor. dolaylı vergiyi kaldıracaz dememiş. halka giricek yine vergiler. umudun bittiği dakikalar.